EnglishRSSkontaktyčlenstvísitemapinzerce a reklama
Biom.cz
biomasa, biopaliva, bioplyn, pelety, kompostování a jejich využití

ČLÁNKY A ZPRÁVY

Zprávy z tisku

25.1.02 Doporučení pro tritikale

Víceleté odrůdové pokusy Spolkového úřadu pro agrární biologii na biologicky obhospodařovaných plochách jednoznačně prokázaly, že při produkci obilovin pro krmné účely předčí tritikale ozimou pšenici a ozimý ječmen.

25.1.02 První linka na zpracování technického lnu a konopí v ČR

V současnosti má firma nainstalovanou první část speciální linky pro potřeby textilního a papírenského průmyslu, druhou část zařízení doveze firma v květnu a postupně tak připraví zařízení k provozu.

25.1.02 Český Krumlov získá 23 milionů na unikátní projekt zplynování odpadů

Prototyp jednotky na ekologicky šetrnou likvidaci plastových, celulózových i dalších odpadů přímo pro potřeby Českého Krumlova postavili a už několik měsíců ověřují v ZVVZ Milevsko.

25.1.02 Jindřichovice pod Smrkem se připravují na zpracování biomasy

Polovinu textilní továrny Unitex koupí od správce konkurzní podstaty za jeden milion korun obec Jindřichovice pod Smrkem. Město v objektu vybuduje závod na zpracování biomasy. Biomasa bude určena pro místní kotelnu, která tak nabídne ekologičtější a levnější topení.

25.1.02 Podle NASA se snížilo tempo vylučování skleníkových plynů

Snížené vylučování skleníkových plynů přičítá studie dodržování Montrealského protokolu zakazujícího vypouštění freonů, které vytvářejí skleníkový efekt a navíc ohrožují existenci ozónové vrstvy.

25.1.02 Radnice v Třebívlicích zprovoznila kotelnu na biomasu

Nová kotelna nyní vytápí 23 rodinných domků v obecní části Staré.

25.1.02 Kotelna na biomasu ušetří Jindřichovicím pod Smrkem 285 tisíc ročně

Kotelna začala tento týden zásobovat teplem a teplou vodou čtyři obecní domy a jeden pavilon domova důchodců.

25.1.02 Vesnice má novou kotelnu na ekologickou biomasu

Dva roky se někteří lidé vysmívali starostovi Jindřichovic pod Smrkem Petru Pávkovi, když nadšeně hovořil o svém neobvyklém projektu energetické soběstačnosti.

25.1.02 O domky vytápěné sluncem je zájem, na výstavbu ale chybějí peníze

Deset prvních domů postavili před dvěma lety zkušebně ve Svitavách, stavbu dalších však město po zrušení státních dotací pozastavilo.

25.1.02 ČEZ loni investoval přes miliardu korun do ekologie

V Elektrárně Tisová uskutečnil podnik loni zkoušky spalování různých typů alternativních paliv ve směsi s uhlím ve fluidním kotli. Kromě biomasy v podobě dřevních štěpků lze využít i drcené pryže a tříděného komunálního odpadu.

25.1.02 Bioremediace pomocí mořských řas

akvakultury - mořské řasy, ryby, propojení - ekologický zisk.

18.1.02 ANALYSIS - Biomass power hopes for UK boost in 2002

LONDON - Willows, poplars and grass could one day be used to generate electricity for thousands of homes in Britain, if the biomass industry's hopes of a big boost from the government's renewables policy bear fruit.

18.1.02 Lidé jsou pro využívání netradičních zdrojů energie

Většina obyvatel České republiky, Slovenska, Polska a Maďarska si myslí, že je potřeba se na tyto způsoby výroby energie soustředit; v Rumunsku však nemá čtvrtina obyvatel představu o žádoucí výrobě elektřiny. Vyplývá to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění, které se loni na podzim zapojilo do mezinárodního výzkumu.

18.1.02 V Jindřichovicích chtějí v bývalé textilce zpracovávat biomasu

Továrnu na přípravu a zpracování biomasy chce v prázdném areálu textilní továrny Unitex vybudovat obec Jindřichovice pod Smrkem. Závod bude připravovat biomasu pro místní kotelnu a v budoucnu nabídne obyvatelům regionu ekologičtější a levnější alternativu k běžně používaným fosilním palivům.

18.1.02 Ve Frýdlantském výběžku chtějí topit biomasou

Obec Jindřichovice pod Smrkem chce vybudovat továrnu na přípravu a zpracování biomasy. Vzniknout by měla v prázdném areálu textilní továrny Unitex, která je od roku 1997 v konkurzu.

18.1.02 Biomasa

Energetickým společnostem začínají konkurovat rostlinná paliva. Na vytápění domů tzv. biomasou totiž přechází stále více obcí.

18.1.02 Podvodníci vydělávají na dřevě

Zájem o palivové dřevo roste. Úměrně tomu přibývá i podvodů, na něž doplácejí především vlastníci lesů.

18.1.02 Mobilní vyhnívací zařízení

Welšská společnost vyvinula systém kompostování biodegradovatelných materiálů od hnoje až po odpady z restaurací.

17.1.02 Pohonná hmota ze slepičího trusu

Ideální směs sestává z 65 % motorové nafty a 35 % tekutého drůbežího trusu. Drůbeží trus se přitom při vysokém tlaku zahřeje a tím se sterilizuje.

16.1.02 Dobříš dokončuje stavbu třídičky odpadu a kompostárny

Radnice v Dobříši na Příbramsku dokončuje stavbu třídící linky na komunální odpad a kompostárny. Zařízení v areálu bývalé skládky Svaté Pole umožní efektivněji zpracovat obsah popelnic a kontejnerů i ze sousedních obcí. Vzniklý kompost poslouží k rekultivaci samotné skládky.
« | 1 | .. | 1026 | 1027 | 1028 | 1029 | 1030 | »


 
© 2001-2009, CZ Biom  -  České sdružení pro biomasu,  Opletalova 7/918, 111 44 Praha 1,   Tel.: 604 856 036,   E-mail: sekretariat@biom.cz
Webhosting/ webdesign / publikační systém TOOLKIT - Econnect
Treti ruka energieplus Česká peleta Ekologie, pasivní domy, solární energie, alternativní zdroje, zelené bydlení EnviWeb - portál pro ochranu a tvorbu životního prostředí Ekolist po drátě Portál Energetika Internetové energetické konzultační a poradenské středisko Lesnicko-dřevařský www server