Posudky o vlivu na životní prostředí (EIA)

  • Bioplynová stanice AGRO CS a.s., Jaroměř - Záměrem oznamovatele je v návaznosti na další rozvoj podnikatelských aktivit vybudování nové bioplynové stanice pro zpracování bioodpadu a další biomasy produkovaných v zájmovém území, nacházející se v prostoru bývalé cistírny odpadních vod ZAZ v Jaromeri. Tato COV byla následne využívána podnikem TONUS a.s. Jaromer. (zveřejněno: 25. ledna 2007)
  • Bioplynová stanice Úholičky - „ Bioplynová stanice Úholičky.“ b u d e dále posuzován podle zákona č. 100/2001 Sb., o posuzování vlivů na životní prostředí ve znění pozdějších předpisů. (zveřejněno: 24. ledna 2007)
  • Bioplynová stanice Želeč - Záměrem spolecnosti Rumpold s.r.o. je vybudování nové bioplynové stanice pro zpracování vybraných bioodpadu a organických materiálu v areálu skládky Želec. (zveřejněno: 24. ledna 2007)
  • Bioplynová stanice s kogenerací 500 kW, ZP Mikulčice a.s. - Záměr „Bioplynová stanice s kogenerací 500 kW, ZP Mikulčice a.s.„ v k.ú. Mikulčice, okres Hodonín naplňuje dikci bodu 10.15, kategorie II, přílohy č. 1 zákona č. 100/2001 Sb. Krajský úřad Jihomoravského kraje na základě zjišťovacího řízení provedeného ve smyslu § 7 citovaného zákona stanoví, že uvedený záměr nebude posuzován podle zákona č. 100/2001 Sb., o posuzování vlivů na životní prostředí ve znění pozdějších předpisů. (zveřejněno: 23. ledna 2007)
  • Kompostárna Tisová - text oznámení záměru v době zveřejnění odkazu není k dispozici. (zveřejněno: 20. ledna 2007)
  • Výroba methylesteru z řepkového oleje - Na základě provedeného zjišťovacího řízení dospěl příslušný úřad k závěru, že předložené oznámení dle přílohy č. 4 k zákonu č. 100/2001 Sb., o posuzování vlivů na životní prostředí,není nutné dopracovávat a považuje se za dokumentaci. (zveřejněno: 17. ledna 2007)
  • Výstavba bioplynové stanice Libeň - Na základě zjišťovacího řízení provedeného podle zásad uvedených v příloze č. 2 k zákonu č. 100/2001 Sb., o posuzování vlivů na životní prostředí, vlastního vyhodnocení a vzájemného posouzení a vyhodnocení všech obdržených vyjádření, dospěl příslušný úřad Krajský úřad Středočeského kraje k závěru, že záměr Výstavba bioplynové stanice Libeň nemá významný vliv na životní prostředí a nebude posuzován podle citovaného zákona. (zveřejněno: 17. ledna 2007)
  • Nový závod na výrobu bioethanolu, Kolín - Posuzovaný záměr je situován ve východní části města Kolín, v oblasti Kutnohorského
    předměstí – část Ovčačka. Jedná se o výstavbu nového závodu ve stávajícím areálu
    Drožďárna Kolín a.s. Výroba droždí byla zrušena a v rámci samostatné stavby byla
    v předstihu provedena demontáž nepotřebného technologického zařízení a demolice
    dále nevyužitelných stavebních objektů. Veškerá realizace záměru bude probíhat
    uvnitř stávajícího areálu. (zveřejněno: 15. ledna 2007)
  • Bioplynová stanice Lesná - Záměrem spolecnosti BPS Lesná s.r.o. je vybudování bioplynové stanice
    farmářského typu. Bioplynová stanice je koncipována tak, aby umožňovala zpracovat
    uvažované zemědělské materiály a podílela se tak na stabilizaci a udržitelném vývoji
    zemědělské produkce. Vyrobený bioplyn bude sloužit jako ekologický zdroj elektrické
    energie a tepla a v budoucnu je možné počítat s jeho využitím např. pro pohon
    vozidel (zveřejněno: 15. ledna 2007)
  • Zemědělská bioplynová stanice Vidlatá Seč - Jedná se o novostavbu bioplynové stanice (kombinované zařízení k výrobě bioplynu a jeho energetickému využití) ve stávajícím zemědělském areálu a jeho těsném sousedství. Kumulaci s jinými záměry je možno vyloučit, vzhledem k tomu, že se v okolí areálu nenacházejí jiné záměry, které by mohly s posuzovaným záměrem spolupůsobit. (zveřejněno: 15. ledna 2007)
  • Bioplynová stanice Čestice - Záměrem je stavba BPS - zařízení pro energetické využití biomasy produkované ve svozové oblasti Čestic a okolí. Zařízení bude určeno pro zpracování nerizikových materiálů zejména rostlinného původu a dále vepřové a hovězí kejdy. (zveřejněno: 14. ledna 2007)
  • Bioplynová stanice s kogenerací 526 kW el., TRENDEX NOVA a.s. - Na základě zjišťovacího řízení provedeného dle § 7 zákona č. 100/2001 Sb., přičemž ze strany veřejnosti ani dotčených orgánů státní správy nebyly vzneseny závažnější připomínky k uvažované investici, došel příslušný orgán k závěru, že záměr „Bioplynová stanice s kogenerací 526 kW el., TRENDEX NOVA a.s.“ nebude posuzována podle citovaného zákona. (zveřejněno: 14. ledna 2007)
  • Dekontaminační plocha "Řídká Blana" - Vybudování dekontaminační plochy na povrchu stávající skládky odpadů a její využití pro sanaci znečištěných zemin (zveřejněno: 11. ledna 2007)
  • Bio kotel v Krnově (náhrada kotle K3) - Jednotlivé druhy biomasy budou volně skladovány na vnější skládce a to každý druh samostatně. Do skladovacích sil bude biomasa dopravena stávajícím pásovým dopravníkem T5. Případná úprava biomasy (např. drcení) se provede na skládce. Do skladovacího sila v kotelně bude již dopravována biomasa, upravená dle požadavku dodavatele kotle. Z uvažovaných druhů biomasy se případná úprava týká zřejmě jen šťovíku a rychle rostoucích dřevin, které bude nutno nařezat na potřebnou velikost – pokud již takto nebudou dodávány. (zveřejněno: 10. ledna 2007)
  • Výstavba kotle na biomasu - výtopna Anenská Nový Jičín - Záměrem provozovatele je zajistit optimální provoz a nasazení všech kotelních jednotek ve zdroji. Pro dodávky tepla ve formě teplé vody pro tepelnou síť města Nový Jičín bude provozován nový teplovodní kotel na spalování biomasy jako základní zdroj. Teplovodní plynové kotle budou pokrývat špičky potřeby tepelného výkonu pro dodávky topné vody z PK Dotep pro město. (zveřejněno: 10. ledna 2007)
  • Výstavba kotle na biomasu - areál kotelny Tonak Nový Jičín - Záměrem investora je zajistit optimální provoz a nasazení všech kotelních jednotek ve zdroji. Pro dodávky tepla ve formě teplé vody pro tepelnou síť města Nový Jičín a pro dodávky TUV pro Tonak bude provozován nový teplovodní kotel na spalování biomasy jako základní zdroj. (zveřejněno: 10. ledna 2007)
  • Novostavba bioplynové stanice v Pěčíně u Trhových Svinů - Jedná se o novostavbu bioplynové stanice (kombinované zařízení k výrobě bioplynu a jeho energetickému využití) v návaznosti na stávající zemědělský areál výkrmny prasat jiného provozovatele v obci Pěčín. (zveřejněno: 9. ledna 2007)
  • Domovní biologická čistírna odpadních vod pro 4 EO EK S4 - Na základě zjišťovacího řízení provedeného podle § 7 uvedeného zákona došel příslušný orgán k závěru, že záměr „Domovní biologická čistírna odpadních vod pro 4 EO EK S4“ nebude posuzován podle citovaného zákona. (zveřejněno: 8. ledna 2007)
  • Bioplynová stanice farma Verneřice - Společnost AGROKOM SEVER, s.r.o., bude investorem, majitelem a provozovatelem technického díla - bioplynové stanice (kapacita zařízení cca 23 600 tun biologicky rozložitelných materiálů na vstupu za rok) a bude společnosti AGROKOMPLEX, s.r.o., dodávat přebytky tepla. Společnost AGROKOMPLEX, s.r.o., naopak zajistí bioodpad, fytomasu a konečné využití fermentačního zbytku. (zveřejněno: 5. ledna 2007)
  • Rekonstrukce uhelné kotelny v areálu FERRUM ve Frýdlantě n. O. na spalování biomasy s výrobou elektrické energie - Krajský úřad Moravskoslezského kraje odbor životního prostředí a zemědělství na základě zjišťovacího řízení konstatuje, že záměr „Rekonstrukce uhelné kotelny v areálu FERRUM ve Frýdlantě nad Ostravicí na spalování biomasy s výrobou elektrické energie“, předložený oznamovatelem Termo Frýdlant nad Ostravicí s.r.o., Hamernická 233, 739 11 Frýdlant nad Ostravicí, nebude dále posuzován podle zákona č.100/2001 Sb., o posuzování vlivů na životní prostředí a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o posuzování vlivů na životní prostředí), ve znění zákona č. 93/2004 Sb. (zveřejněno: 5. ledna 2007)
  • Navýšení kapacity zařízení k úpravě, využívání a odstraňování odpadů - biodegradační plocha Sviadnov - Předmětem oznámení je záměr navýšení kapacity stávajícího zařízení s možností zpracování cca 12 000 t odpadů ročně. Stávající kapacita činí cca 2 500 t odpadů ročně. Posuzovaný záměr obsahuje návrh navýšení kapacity stávajícího zařízení k úpravě, využívání a odstraňování odpadů (biodegradace ropných látek). (zveřejněno: 5. ledna 2007)
  • Novostavba bioplynová stanice v Kardašově Řečici - Jedná se o novostavbu bioplynové stanice (kombinované zařízení k výrobě bioplynu a jeho energetickému využití) ve stávajícím zemědělském areálu provozovatele bioplynové stanice v obce Kardašova Řečice. (zveřejněno: 5. ledna 2007)
  • Bioplynová stanice Libkovice pod Řípem - Jako příslušný úřad Vám sdělujeme, že záměr, který byl podroben zjišťovacímu řízení podle § 7 zákona č. 100/2001 Sb., o posuzování vlivů na životní prostředí v platném znění, vzal navrhovatel oznámení záměru „Bioplynová stanice Libkovice pod Řípem“ zařazeného dle přílohy č. 1 do bodu 10.1 kategorie II zákona zpět. (zveřejněno: 5. ledna 2007)
  • Přidávání biopaliv do pohonných hmot, dle nařízení vlády 66/2005 Sb., Distribuční sklad Loukov - Na základě zjišťovacího řízení provedeného podle § 7 zákona, ve kterém byly vzneseny připomínky dotčených úřadů, došel příslušný orgán k závěru, že záměr „Přidávání biopaliv do pohonných hmot, dle nařízení vlády 66/2005 Sb., Distribuční sklad Loukov“ nebude dále posuzován podle citovaného zákona. (zveřejněno: 4. ledna 2007)
  • Navýšení kapacity zařízení k úpravě, využívání a odstraňování odpadů - Biodegradační plocha Sviadnov. (zveřejněno: 28. prosince 2006)
  • Kofermentace fytomasy v bioplynové stanici - Záměr řeší otázku získávání elektrické a tepelné energie ze zpracování biologicky rozložitelných odpadů a obdobných surovin. Výstupem ze zařízení bude také certifikované hnojivo. (zveřejněno: 22. prosince 2006)
  • Bioplynová stanice s kogenerací 500 kW, ZP Mikulčice a.s. - Stavba bude sloužit pro vysoce ekologickou a účinnou likvidaci chlévské kejdy, produkci elektrické energie s obnovitelných zdrojů a produkci tepla. Na vstupní straně zařízení bude biomasa tj. směs kukuřičné siláže a kejdy, která bude zařízením zpracovávána kvašením biomasy. Výstupem bude meziprodukt – bioplyn - spalovaný v kogenerační jednotce sloužící k výrobě elektrické energie. Dalším výstupem je prokvašená biomasa (digestát) používaná jako ekologicky nezávadné velmi hodnotné biohnojivo. Posledním výstupem je teplo, které bude sloužit pro potřeby farmy a k vytápění stávajících skleníků. (zveřejněno: 22. prosince 2006)
  • Zemědělská bioplynová stanice Švábenice - Jedná se o novostavbu bioplynové stanice (kombinované zařízení k výrobě bioplynu a jeho energetickému využití) v sousedství stávajícího zemědělského areálu (skladovací objekty pro obilniny, garáže na stroje). Kumulaci s jinými záměry je možno vyloučit, vzhledem k tomu, že se v okolí areálu nenacházejí jiné záměry, které by mohly s posuzovaným záměrem spolupůsobit. (zveřejněno: 20. prosince 2006)
  • Spalování bioplynu, farma Duben, Ždírec - Předkládaný záměr řeší problematiku zpracování statkových hnojiv a biomasy jejich energetickým využitím, což napomůže snížení produkce pachových látek z chovu zvířat a hnojení zemědělských pozemků v blízkosti obytných území. Řízené zpracování biomasy fermentací s následným využitím bioplynu má i význam z hlediska omezení množství skleníkových plynů odcházejících do volného ovzduší. (zveřejněno: 20. prosince 2006)
  • Nový závod na výrobu bioethanolu Kolín - Záměr bude realizován ve stávajícím areálu Drožďárny, který se nachází v části Ovčačka. (zveřejněno: 20. prosince 2006)
  • Bioplynová stanice s kogenerací 526 kW el., TRENDEX NOVA a.s. - Charakterem záměru je anaerobní fermentace vhodné biomasy pocházející ze zemědělské výroby rolníka Jiřího Komárka v jehož areálu se nachází. Areál je zkolaudován pro zemědělskou výrobu a provoz bioplynové stanice, mimo výroby elektřiny a tepla, poskytne také kvalitní statkové hnojivo – fermentační zbytek. Jako vstupní suroviny budou použita chlévská mrva, siláž a senáž, které se v tomto zemědělském areálu produkují. Tyto budou promíchány společně s masokostní moučkou a navezeny do plynotěsných fermentorů. Výsledným produktem bude bioplyn, který bude spalován v kogenerační jednotce a fermentační zbytek, který bude jako statkové hnojivo použit pro vlastní potřebu zemědělce. Produkovaná elektřina bude dodávána do veřejné distribuční sítě, teplo bude využito pro ohřev fermentorů, vytápění provozů a dodávce do místní tepelné sitě CZT.
    (zveřejněno: 12. prosince 2006)
  • Výstavba bioplynové stanice Libeň - Jedná se o novostavbu bioplynové stanice (kombinované zařízení k výrobě bioplynu a jeho energetickému využití) ve stávajícím zemědělském areálu. Vzhledem k tomu, že výstavbou bioplynové stanice dojde k ukončení chovu zvířat v areálu, nebude docházet ke kumulaci vlivů. (zveřejněno: 6. prosince 2006)
  • Přidávání biopaliv do pohonných hmot, dle nařízení vlády 66/2005 Sb., Distribuční sklad Loukov - Nový záměr investora je vyvolán na základě požadavku nařízení vlády č. 66/2005 Sb., o minimálním množství biopaliv nebo jiných paliv z obnovitelných zdrojů v sortimentu motorových benzínů a motorové nafty na trhu České republiky. (zveřejněno: 4. prosince 2006)
  • Bioplynová stanice Spytihněv - Záměr má za úkol vyřešit otázku zpracování statkových hnojiv a biologicky rozložitelných odpadů v území a napomoci bezpoblémovému využití produkce kejdy a dalších biologicky rozložitelných odpadů. (zveřejněno: 29. listopadu 2006)
  • Bioplynová stanice s kogenerací 750 kW, Horák energo s.r.o., Čejč 1 - Stavba bude sloužit pro vysoce ekologickou a účinnou likvidaci chlévské kejdy, produkci elektrické energie s obnovitelných zdrojů a produkci tepla. Na vstupní straně zařízení bude biomasa tj. směs kukuřičné siláže a kejdy, která bude zařízením zpracovávána kvašením biomasy. Výstupem bude meziprodukt – bioplyn - spalovaný v kogenerační jednotce sloužící k výrobě elektrické energie. Dalším výstupem je prokvašená biomasa (fugát) používaná jako ekologicky nezávadné velmi hodnotné biohnojivo. Posledním výstupem je teplo, které bude sloužit pro potřeby farmy. (zveřejněno: 29. listopadu 2006)
  • Bioplynová stanice Úholičky - Záměrem je vybudování nové bioplynové stanice pro zpracování odpadů v areýlu skládky Regios a.s. Úholičky. Bioodpady budou plně hygienizovány a stabilizovány na materiál vhodný k využití jako hnojivo. (zveřejněno: 29. listopadu 2006)
  • Výroba a zpracování bioplynu Jetřichovec - Předkládaný záměr řeší problematiku zpracování statkových hnojiv a biomasy jejich energetickým využitím, což napomůže snížení produkce pachových látek z chovu zvířat a hnojení zemědělských pozemků v blízkosti obytných území. Řízené zpracování biomasy fermentací s následným využitím bioplynu má i význam z hlediska omezení množství skleníkových plynů odcházejících do volného ovzduší. (zveřejněno: 23. listopadu 2006)
  • Výstavba bioplynové stanice Číčov - Jedná se o novostavbu bioplynové stanice (kombinované zařízení k výrobě bioplynu a jeho energetickému využití) v těsném sousedství stávajícího zemědělského areálu.Záměr řeší otázku zpracování statkových hnojiv a biomasy jejich energetickým využitím, což napomůže snížení produkce pachových látek z chovu zvířat a hnojení zemědělských pozemků v blízkosti obytných území. (zveřejněno: 23. listopadu 2006)
  • Rekonstrukce uhelné kotelny v areálu FERRUM ve Frýdlantě n. O. na spalování biomasy s výrobou elektrické energie - Do stávající kotelny FERRUM, bude instalována nová technologie pro spalování biomasy a získávání elektrické a tepelné energie z biomasy. Opatření povede k ekologickému získávání tepelné a elektrické energie z obnovitelných zdrojů, náhradou za stávající spalování uhlí a zemního plynu.
    (zveřejněno: 23. listopadu 2006)
  • Bioplynová stanice Pacov - (zveřejněno: 21. listopadu 2006)
  • Snížení emisí ze sušárny dřevních třísek Schenkmann&Piel technologií UTWS a suchým elektrofiltrem,změna kotle na spalování biomasy,KRONOSPAN CR,s.r.o. - Změr předpokládá instalaci technologie ke snížení emisí na sušárnu dřevních třísek Schenkmann a Piel TT 7,0 x 37. Instalace této technologie může být považována za významnou změnu technologie sušení dle zák. 100/2001 Sb. (zveřejněno: 15. listopadu 2006)
  • Kompostárna Žabčice - V regionu je v souladu s platnou legislativou omezující ukládání bioodpadů na skládky značná poptávka po ekologické likvidaci a využití široké škály biologicky rozložitelných odpadů. Jedná se především o odpady z údržby veřejné zeleně, odpady rostlinného charakteru, kaly, apod., které budou využity k výrobě kompostu použitého pro překryvy biologicky aktivním materiálem nebo rekultivaci přilehlé skládky S-OO. (zveřejněno: 7. listopadu 2006)
  • Bioplynová stanice Vladislav - Záměrem je vybudování nové bioplynové stanice, která bude mít za úkol využít energetický potenciál biologicky rozložitelných vedlejších produktů živočišné výroby z chovu prasat (kejda prasat, hnůj) v zemědělském areálu ŽV Vladislav. Součástí bioplynové stanice je kogenerační jednotka - bloková elektrárna typu BHKW 536 kWe, jejímž topným médiem je bioplyn, vznikající ve fermentačním zařízení bioplynové stanice. (zveřejněno: 6. listopadu 2006)
  • Ekologická obnova zdroje - 1. etapa - Jedná se o výstavbu nového elektrárenského bloku ve stávajícím areálu elektrárny, který jako palivo může využívat obnovitelné zdroje energie (dřevní štěpka, pelety). Stávající areál elektrárny (tedy včetně uvažovaného záměru) je situován v souladu s územním plánem obce Opatovice nad Labem. Předkládaný záměr je v synergickém působení jak se stávajícím provozem elektrárny, tak i s dalšími záměry, které se v areálu elektrárny nebo širším zájmovém území připravují. (zveřejněno: 3. listopadu 2006)
  • Kompostárna pro město Jičín - Cílem projektu je vybudování kompostárny pro město Jičín v blízkosti areálu stávající skládky odpadů v Jičíně - Popovicích. Stavba bude realizována na pozemku p.č. 215/3 v k.ú. Popovice. Kompostárna bude využívána pro zpracování dostupných bioodpadů a organických odpadů obsahujících rostlinné živiny. (zveřejněno: 1. listopadu 2006)
  • Přidávání biopaliv do pohonných hmot, dle nařízení vlády 66/2005 Sb. - Jedná se o novou stavbu, v rámci které se vybuduje nové úložiště bioethanolu a metylesteru řepkového oleje, včetně stáčecí a čerpací stanice, v areálu stávajícího distribučního skladu pohonných hmot. (zveřejněno: 23. října 2006)
  • Bioplynová stanice EPS - Nový Dvůr - Posuzovaný záměr řeší výstavbu a provozování v bioplynové stanici v lokalitě Nový dvůr
    s využitím kejdy a dalších organických surovin jako biologicky rozložitelných materiálů. Rovněž počítá s aplikací stabilizované biomasy (výstupní substrát) z výstupu bioplynové stanice. (zveřejněno: 6. října 2006)
  • Výstavba bioplynové stanice Krásná Hora nad Vltavou - Jedná se o novostavbu bioplynové stanice (kombinované zařízení k výrobě bioplynu a jeho energetickému využití) ve stávajícím zemědělském areálu a jeho těsném sousedství. (zveřejněno: 19. září 2006)
  • Kompostárna Nová Bystřice - Na základě provedeného zjišťovacího řízení podle zásad uvedených v příloze č. 2 k zákonu došel Krajský úřad – Jihočeský kraj jako příslušný orgán podle § 22 zákona k závěru, že záměr !Kompostárna Nová Bystřice" nebude posuzován podle zákona.
    (zveřejněno: 14. září 2006)
  • Kotelna na biomasu, areál Stora Enso Timber Planá s.r.o. - Jedná se kontejnerovou kotelnu na biomasu, palivo piliny a hobliny W10 až W30. Čištění kouřového plynu se provádí prostřednictvím odstředivého odlučovače prachu (systém multicyklón). Kotelna bude používána jako doplňkový zdroj tepla pro podnik k hlavní kotelně 8000kW při špičkové potřebě tepla v rozsahu cca 1800 hod ročně. Hlavní těžiště provozu bude v zimních měsících. (zveřejněno: 12. září 2006)
  • Výroba methylesteru z řepkového oleje - Na základě provedeného zjišťovacího řízení dospěl příslušný úřad k závěru, že předložené oznámení dle přílohy č. 4 k citovanému zákonu není nutné dopracovávat a považuje se za dokumentaci. (zveřejněno: 12. září 2006)
  • Kompostárna Stupná - Záměrem je vybudování kompostárny využívající technologie AG-BAG v prostoru zemědělského areálu v obci Stupná. Záměr vyžaduje vyvolané stavební práce, jedná se o stavební úpravy v objektu příjmu, rekonstrukci stávajícího sociálního zázemí a úpravy v objektu stájí. Dále bude vybudován systém biofiltrů pro záchyt pachových emisí. (zveřejněno: 11. září 2006)
  • Skladování biopaliv určených k přidávání do pohonných hmot, areál ČEPRO Třemošná - Projekt „Přidávání biopaliv do pohonných hmot podle NV 66/2005 Sb.“ řeší požadavek na zajištění přidávání metylesteru řepkového oleje nebo bioetanolu do pohonných hmot. (zveřejněno: 11. září 2006)
  • Kompostárna Kutná Hora - Neškaredice - Na základě zjišťovacího řízení provedeného podle zásad uvedených v příloze č. 2 k citovanému zákonu, vlastního vyhodnocení a vzájemného posouzení a vyhodnocení všech obdržených vyjádření, dospěl příslušný úřad Krajský úřad Středočeského kraje k závěru, že záměr Kompostárna Kutná Hora - Neškaredice nemá významný vliv na životní prostředí a nebude posuzován podle citovaného zákona. (zveřejněno: 9. září 2006)
  • Bioplynová stanice Paceřice - Záměrem obce Paceřice je vybudování nové bioplynové stanice pro zpracování bioodpadů produkovaných v zájmovém území nacházející se v blízkosti zemědělské farmy podniku SZP Sychrov. Bioodpady budou na bioplynové stanici plně hygienizovány, stabilizovány a upraveny na materiál vhodný k využití jako hnojivo. Vyrobený bioplyn bude spalován v kogenerační jednotce, kde z něj bude vyráběna elektrická energie a teplo. Elektrická energie bude prodávána do sítě a vyrobené teplo bude využito pro vytápění technologických celků a dále nabídnuto k užívání pro podnikatelské záměry v okolí (zemědělská farma, podniku RECUPER), část tepla bude pravděpodobně likvidována na tepelném výměníku. (zveřejněno: 8. září 2006)
  • Bioplynová stanice Libkovice pod Řípem - Záměrem oznamovatele je vybudování nové bioplynové stanice pro zpracování bioodpadů produkovaných v zájmovém území nacházejícím se v blízkosti zemědělské farmy v Libkovicích pod Řípem. Bioodpady budou na bioplynové stanici stabilizovány a upraveny na materiál vhodný k využití jako hnojivo. Vyrobený bioplyn bude spalován v kogenerační jednotce, kde z něj bude vyráběna elektrická energie a teplo. Elektrická energie bude prodávána do sítě a vyrobené teplo bude využito pro vytápění technologických celků v areálu farmy, část tepla bude pravdpodobně likvidována na tepelném výmníku. (zveřejněno: 7. září 2006)
  • Bioplynová stanice EPS - Nový Dvůr - Záměr je umístěn na k.ú. Kunovice u Uherského Hradiště. Staveniště se nachází vedle areálu farmy ZEVOS, a.s. Množství zpracovávané kejdy bude 110 m3/den, 5 tun/den masokostní moučky, 5 tun/den travní hmoty (senáž, siláž) o celkové sušině 11-12% (roční průměr). (zveřejněno: 31. srpna 2006)
  • Kotel na spalování biomasy - Truhlářství Prexl - Kotel bude umístěn v prostoru truhlárny, který bude protipožárně zabezpečen. Palivo bude dopravováno šnekovým dopravníkem z vedlejšího skladu paliv. (zveřejněno: 28. srpna 2006)
  • Zpracování biologických odpadů v zařízení anaerobní digesce - Přibyšice - Na základě zjišťovacího řízení provedeného podle zásad uvedených v příloze č. 2 k cit. zákonu dospěl příslušný úřad k závěru, že záměr „Zpracování biologických odpadů v zařízení anaerobní digesce - Přibyšice“nemá významný vliv na životní prostředí a nebude posuzován podle citovaného zákona. (zveřejněno: 22. srpna 2006)
  • Bioplynová stanice Výškov - Zámrem spolenosti FABE s r.o., která je dceinnou spoleností Faunus Vidovle s.r.o., je vybudování nové bioplynové stanice pro zpracování zemdlských produkt a biologicky rozložitelných odpad v prostoru zemdlského areálu Výškov. Bioodpady budou na bioplynové stanici pln stabilizovány v rámci ízeného procesu a budou tak upraveny na materiál vhodný jako hnojivo. (zveřejněno: 18. srpna 2006)
  • Kotel na spalování biomasy, Štěnovický Borek - Ve víceúčelovém objektu bude umístěn kotel na spalování biomasy o předpokládaném tepelném výkonu 25 kW. (zveřejněno: 17. srpna 2006)
  • Bioplynová stanice s kogenerací 750 kW Horák energo s.r.o., Čejč - Dne 7.8.2006 obdržel odbor životního prostředí Krajského úřadu Jihomoravského kraje žádost zástupce oznamovatele, společnosti TOP-ENVI Tech Brno společnost s r.o., o zastavení zjišťovacího řízení záměru dle § 7 zákona. (zveřejněno: 10. srpna 2006)
  • Bioplynová stanice s kogenerací 750 kW Horák energo s.r.o., Čejč - Záměr „Bioplynová stanice s kogenerací 750 kW, Horák energo s.r.o. Čejč“ v k.ú. Čejč, okres Hodonín naplňuje dikci bodu 10.1, kategorie II, přílohy č. 1 zákona č. 100/2001 Sb. Krajský úřad Jihomoravského kraje na základě zjišťovacího řízení provedeného ve smyslu § 7 citovaného zákona stanoví, že uvedený záměr bude posuzován podle zákona č. 100/2001 Sb., o posuzování vlivů na životní prostředí ve znění pozdějších předpisů. (zveřejněno: 4. srpna 2006)
  • Kompostárna Kutná Hora - Neškaredice - Kompostárna při celoročním kompostování s průměrnou dobou zrání kompostu 3 měsíce bude zpracovávat cca 12 000 t bioodpadů na kompost ročně. Množství vyrobeného kompostu se během jeho zrání sníží oproti vstupnímu množství surovin cca o 30 % (dle surovinové skladby zakládky). Zbylá část se uvolní ve formě vody (vodní páry) a oxidu uhličitého. Předpokládaná roční produkce je cca 9 000 t průmyslového kompostu. (zveřejněno: 27. července 2006)
  • Bioplynová stanice Úholičky - Záměrem společnosti .A.S.A. je vybudování nové bioplynové stanice pro zpracování
    bioodpadů v areálu skládky Regios a.s. Úholičky. Bioodpady budou na bioplynové
    stanici plně hygienizovány a stabilizovány na materiál vhodný k využití jako hnojivo.
    Vyrobený bioplyn bude spalován v kogeneračních jednotkách, kde z něj bude
    vyráběna elektrická energie a teplo. Elektrická energie bude prodávána za státem
    garantované výkupní ceny do sítě, vyrobené teplo bude využito pro vytápění
    technologických celků a dále nabídnuto k užívání pro podnikatelské záměry, část
    tepla bude pravděpodobně likvidována na tepelném výměníku. (zveřejněno: 24. července 2006)
  • Rekultivace - terénní úpravy Vražné - Hynčice - Cílem záměru je provedení rekultivace – terénních úprav na pozemku parc.č. KN 779/1 v katastrálním území Vražné u Oder a na pozemku parc č. KN 433/1 v katastrálním území Hynčice u Vražného. Účelem terénních úprav je zlepšení mocnosti a kvality orniční vrstvy těchto pozemků a tím i úrodnosti půdy se zlepšením výškových a sklonových poměrů v dané lokalitě, umožňující i lepší odvedení vod z rovinaté spodní části pozemků. Úprava terénu navezením kvalitnější orniční vrstvy umožní lepší zemědělské obhospodařování těchto pozemků. (zveřejněno: 21. července 2006)
  • Krbová kamna v rodinném domu na p.p.č. 2047/16 v k.ú. Slatina - Na základě zjišťovacího řízení provedeného podle § 7 uvedeného zákona došel příslušný orgán k závěru, že záměr „Krbová kamna v rodinném domu na p.p.č. 2047/16 v k.ú. Slatina u Horažďovic“ nebude posuzován podle citovaného zákona. (zveřejněno: 20. července 2006)
  • Zpracování biologických odpadů v zařízení anaerobní digesce - Přibyšice - Záměrem společnosti Bio Servis spol. s r.o. je vybudování bioplynové stanice pro zpracování bioodpadů v areálu skládky Přibyšice. Bioplynová stanice je koncipována tak, aby byl možný její další rozvoj a umožňovala, ve spojení s třídící linkou, ekologicky zpracovávat významný podíl tříděných komunálních bioodpadů od obyvatel. Vyrobený bioplyn bude sloužit jako ekologický zdroj elektrické energie a tepla a v budoucnu se počítá s jeho využitím např. pro pohon vozidel. (zveřejněno: 19. července 2006)
  • Výroba methylesteru z řepkového oleje - Záměr společnosti Primagra, a.s. má být realizován v Milíně (středočeský kraj). Závod má mít kapacitu 70 tisíc tun methylesteru za rok. (zveřejněno: 18. července 2006)
  • Bioplynová stanice Nivnice - Záměrem společnosti je vybudování nové bioplynové stanice, která bude mít za úkol využít energetický potenciál biologicky rozložitelných vedlejších produktů živočišné výroby (kejda prasat, hnůj prasat a skotu, močůvka) a kofermentaci rostlinných materiálů typu kukuřičná siláž a odpady ze sklizní a z krmiv v zemědělském areálu Zemědělské akciové společnosti Nivnice v obci Nivnice. Kapacita záměru představuje výstavbu dvou fermentorů o objemu 2 220 m3, kombinovaných s plynojemem o celkovém objemu 1 470 m3 a kontejnerové obslužné technologie ve stávajícím areálu, kde jsou k dispozici potřebné inženýrské sítě, včetně komunikačních ploch. (zveřejněno: 13. července 2006)
  • Bioplynová stanice, farma Újezd - Krajský úřad Jihomoravského kraje na základě zjišťovacího řízení provedeného ve smyslu § 7 citovaného zákona stanoví, že uvedený záměr nebude posuzován podle zákona č. 100/2001 Sb., o posuzování vlivů na životní prostředí. (zveřejněno: 12. července 2006)
  • Zařízení pro výrobu bioplynu z bioodpadů v areálu spalovny, Praha 10, k.ú. Malešice - Zámerem je vybudování zarízení ke zpracování biologicky rozložitelných odpadních
    látek, které budou podrobeny anaerobní fermentaci. Produktem fermentace bude bioplyn
    spalovaný v kogeneracní jednotce a stabilizovaný materiál vhodný k rekultivaci a hnojení.
    Výstupem z kogeneracní jednotky bude elektrická energie a teplo. (zveřejněno: 11. července 2006)
  • Bioplynová stanice s kogenerací 750 kW Horák energo s.r.o., Čejč - Bioplynová stanice bude sloužit pro ekologickou likvidaci kejdy, chlévské mrvy, siláže a odpadů z čistění zrna procesem anaerobní přeměny biomasy na kvalitní biohnojivo. Kromě hnojiva bude získávána elektrické energie a teplo z obnovitelných zdrojů. (zveřejněno: 3. července 2006)
  • Bioplynová stanice Kněžice - Na základě zjišťovacího řízení provedeného podle zásad uvedených v příloze č. 2 k cit. zákonu dospěl příslušný úřad k závěru, že záměr „Bioplynová stanice Kněžice“ nemá významný vliv na životní prostředí a nebude posuzován podle citovaného zákona. (zveřejněno: 1. července 2006)
  • Krbová kamna v rodinném domu na p.p.č. 2047/16 v k.ú. Slatina - Hlavním zdrojem vytápění pro rodinný domek budou elektrické přímotopy. Krbová kamna budou sloužit jako záložní případně doplňkový zdroj vytápění pro rodinný domek. Varianty pro tento záměr nejsou zpracovány. Nepředpokládá se, že by tento zdroj vytápění měl výrazní vliv na stav životního prostředí v dané lokalitě. Navíc se jedná pouze o zařízení, které nebude v provozu celoročně, nýbrž příležitostně. (zveřejněno: 28. června 2006)
  • Zemědělský lihovar Vrbátky - Na základě zjišťovacího řízení provedeného dle § 7 citovaného zákona, přičemž ze strany veřejnosti a dotčených orgánů státní správy byly vzneseny závažnější připomínky k uvažované investici, došel příslušný orgán k závěru, že záměr „Zemědělský lihovar Vrbátky“ bude posuzován podle citovaného zákona. (zveřejněno: 19. června 2006)
  • Kompostárna Smiřice - Na základě provedeného zjišťovacího řízení dospěl Krajský úřad Královéhradeckého kraje, odbor životního prostředí a zemědělství, jako příslušný orgán ve smyslu ust. § 22 zákona, vykonávající státní správu v oblasti posuzování vlivů na životní prostředí, k závěru, že záměr „Kompostárna Smiřice“ nebude posuzován podle zákona. (zveřejněno: 6. června 2006)
  • Bioiplynová stanice, farma Újezd - Předkládaný záměr řeší využití netradičních obnovitelných zdrojů energie v lokalitě farmy Újezd, k nimž patří u oznamovatele travní hmoty, prasečí kejda, siláže, senáže a další substráty ze zemědělské výroby zde produkované. (zveřejněno: 2. června 2006)
  • Bioplynová stanice Kněžice - Kapacita celého zařízení je maximálně 27.375 tun biologicky rozložitelných vedlejších živočišných produktů a odpadů za rok. Kogenerační jednotka bude produkovat štítkově 330 kWe a 405 kWt. Výstupem bude dále tekutý hnojivý substrát, který bude používán jako hnojivo s obsahem důležitých výživných složek na intenzivně využívanou zemědělskou půdu, posouzení využití tohoto substrátu je stanoveno v podmínce č.6. (zveřejněno: 31. května 2006)
  • Závod na výrobu bioetanolu v Horní Suché - Krajský úřad Moravskoslezského kraje odbor životního prostředí a zemědělství na základě zjišťovacího řízení konstatuje, že záměr „Závod na výrobu bioetanolu v Horní Suché“ nebude dále posuzován podle zákona č. 100/2001 Sb., o posuzování vlivů na životní prostředí a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o posuzování vlivů na životní prostředí), ve znění zákona č. 93/2004 Sb. (zveřejněno: 30. května 2006)
  • Esterifikace rostlinných olejů Louny - Na základě provedeného zjišťovacího řízení dospěl příslušný úřad k závěru, že dokumentaci vlivů záměru na životní prostředí (dále jen „dokumentace“) dle přílohy č. 4 k citovanému zákonu je nutné zpracovat především s důrazem na následující oblasti: ochrana ovzduší, dále je třeba v dokumentaci zohlednit a vypořádat všechny relevantní požadavky na doplnění, připomínky a podmínky, které jsou uvedeny v došlých vyjádřeních (viz přílohy). (zveřejněno: 25. května 2006)
  • Polní hnojiště, k.ú. Žabčice, změna v užívání stavby - Záměr „Polní hnojiště, k.ú. Žabčice, změna v užívání stavby“ v k.ú. Žabčice, okres Brno-venkov naplňuje dikci bodu 10.1, kategorie II, přílohy č. 1 zákona č. 100/2001 Sb. Krajský úřad Jihomoravského kraje na základě zjišťovacího řízení provedeného ve smyslu § 7 citovaného zákona stanoví, že uvedený záměr nebude posuzován podle zákona č. 100/2001 Sb., o posuzování vlivů na životní prostředí.
    (zveřejněno: 22. května 2006)
  • Zemědělský lihovar Miroslav - Dne 4.5.2006 obdržel odbor životního prostředí Krajského úřadu Jihomoravského kraje žádost zástupce oznamovatele, společnosti IKP Consulting Engineers, s.r.o., o zastavení zjišťovacího řízení záměru dle § 7 zákona, z důvodu odstoupení od záměru výstavby „Zemědělského lihovaru Miroslav“ dle podané dokumentace ze dne 22.3.2006. (zveřejněno: 9. května 2006)
  • Kompostárna Smiřice - Celková návrhová kapacita kompostárny je stanovena na 29.900 t kompostovatelných odpadů za rok.
    (zveřejněno: 3. května 2006)
  • Dekontaminační plocha Ostrava - Vítkovice - Záměrem je vybudování dekontaminační plochy o rozloze 12 000 m2 v areálu Vítkovice a.s. – „Dolní oblast“. Při rozloze dekontaminační plochy 12 000 m2 a mocnosti sanovaného materiálu 3 m je maximální okamžitá kapacita 36 000 m3, což při volbě  = 1,7 t/m3 zhruba odpovídá cca 61 200 t. Roční kapacita je závislá na době sanace, při předpokladu doby sanace 6 měsíců se roční kapacita pohybuje okolo 120 000 t při celoročním provozu. Dekontaminační plocha bude sloužit k dekontaminaci materiálů znečištěných ropnými látkami biodegradační technologií. V případě ropných havárií zde bude možno uložit a následně dekontaminovat znečištěný materiál. (zveřejněno: 30. dubna 2006)
  • Biodegradační plocha a recyklační zařízení Sedliště - Na základě zjišťovacího řízení provedeného podle § 7 zákona dospěl příslušný úřad k závěru, že změna záměru „Biodegradační plocha a recyklační zařízení Sedliště“ nebude posuzována podle zákona.
    (zveřejněno: 28. dubna 2006)
  • Rekultivace starého odvalu Doubrava, V. etapa - Záměrem je rekultivace prostoru „Starého odvalu“ schváleným materiálem po úroveň projektované nivelety pro nově budovaný povrch terénu (viz mapová a výkresová dokumentace v příloze oznámení) s překrytím vrstvou zemin schopnou zúrodnění a následnou biologickou rekultivací. (zveřejněno: 24. dubna 2006)
  • Zemědělský lihovar Slavkov u Brna - Záměr „Zemědělský lihovar Slavkov u Brna“ v k.ú. Slavkov u Brna, okres Vyškov naplňuje dikci bodu 8.4, kategorie II, přílohy č. 1 zákona č. 100/2001 Sb. Krajský úřad Jihomoravského kraje na základě zjišťovacího řízení provedeného ve smyslu § 7 citovaného zákona stanoví, že uvedený záměr nebude posuzován podle zákona č. 100/2001 Sb., o posuzování vlivů na životní prostředí. (zveřejněno: 13. dubna 2006)
  • Bioplynová stanice s anaerobní digescí a odplyněním skládky s energetickým využitím bioplynu - Na základě zjišťovacího řízení provedeného podle § 7 citovaného zákona došel příslušný orgán k závěru, že záměr „Bioplynová stanice s anaerobní digescí a odplyněním skládky s energetickým využitím bioplynu“ nebude posuzován podle citovaného zákona. (zveřejněno: 11. dubna 2006)
  • Esterifikace rostlinných olejů Louny - Výrobním produktem esterifikace rostlinných oleju je metylester ( biodiesel ), vedlejším produktem je glycerin. Pro esterifikaci bude použito výrobní zarízení BDA – 200, které pracuje na základe celosvetove zákonem chránených procesu, vyvinutých a koncipovaných k esterifikaci rostlinných tuku a oleju na BIO-Diesel a prírodních tuku na metylesterové mastné kyseliny. (zveřejněno: 30. března 2006)
  • Zalesnění nelesních půd Ploužnice lokalita č. 3 a č. 4 Ploužnice pod Ralskem - Zájmové území o celkové rozloze 36,3562 ha bylo rozčleněno do 4 samostatných lokalit určených k zalesnění ve dvou etapách během let 2006-2007. (zveřejněno: 29. března 2006)
  • Zalesnění nelesních půd Ploužnice lokalita č. 2, Svébořice - Zájmové území o celkové rozloze 36,3562 ha bylo rozčleněno do 4 samostatných lokalit určených k zalesnění ve dvou etapách během let 2006-2007. (zveřejněno: 29. března 2006)
  • Závod na výrobu bioetanolu v Horní Suché - Předkládaný záměr se zabývá výrobou bezvodého lihu (ethanolu) z obilí biotechnologickým procesem. Kapacita závodu v Horní Suché je plánována na 80 000 t/rok bioethanolu s tím, že se předpokládá další rozvoj závodu, pro který je potřeba připravit logicky umístěné rezervní plochy. (zveřejněno: 29. března 2006)
  • Zemědělský lihovar Vrbátky - Posuzovaný záměr bude realizován jako výstavba „na zelené louce„. V blízkosti je
    provozován stávající cukrovar. Záměr lze charakterizovat následujícími údaji: výroba bioethanolu 250 m3/den, cca 83 000 m3/rok; výroba lepku max. 20 160 tun/rok; celková plocha areálu 114 903 m2. (zveřejněno: 16. března 2006)
  • Bioplynová stanice Úholičky - Na základě zjišťovacího řízení, provedeného podle § 7 citovaného zákona došlých vyjádření a vlastního posouzení dospěl Krajský úřad Středočeského kraje k závěru, že pro zodpovědné a maximálně objektivní posouzení vlivu celého záměru na životní prostředí (v souvislosti s právem obyvatel na zdravé životní prostředí a pohodu bydlení) považuje za nezbytné provést podrobnější hodnocení záměru zpracováním dokumentace dle přílohy č. 4 citovaného zákona a sděluje, že záměr „ Bioplynová stanice Úholičky.“ bude dále posuzován podle zákona č. 100/2001 Sb., o posuzování vlivů na životní prostředí ve znění pozdějších předpisů. (zveřejněno: 1. března 2006)
  • Rozšíření provozu a technologie Kompostárny Polkovice - Záměr představuje navýšení stávající kapacity Kompostárny Polkovice, která je stanovena na cca 1 500 t přijatých odpadů ročně. Navýšení kapacity je odhadováno na cca 5 000 t přijatých odpadů ročně. (zveřejněno: 27. února 2006)
  • Bioplynová stanice s anaerobní digescí a odplyněním skládky s energetickým využitím bioplynu - Záměrem prověřovaným ve zjišťovacím řízení je výstavba a provozování bioplynové stanice na využití bioplynu, jejíž součástí bude technologie na zpracování organických odpadů pomocí anaerobní fermentace. Jedná se o technologii výroby bioplynu z biologických (biodegradabilních) odpadů, jinými termíny označovanou jako anaerobní digesce nebo anaerobní vyhnívání. V podstatě jde o synonyma vyjadřují stejný princip zpracování vstupní suroviny – organických materiálů (odpadů). (zveřejněno: 21. února 2006)
  • MORKOVICE. Lisování palet z rostlinného odpadu - Odpadní rostlinný materiál je navážen traktory do výrobní haly, kde je skladován. Používané rostlinné odpady není třeba skladovat odděleně, neboť při výrobě pelet dochází k jejich mísení. Čelním nakladačem je materiál plněn do zásobníku, odkud je šnekovým dopravníkem veden do granulátoru. Zde vyrobené pelety jsou pásovým dopravníkem dopravovány do zásobníku popř. na dopravní prostředek a uskladněny. V případě potřeby je materiál v místě přívodu do granulátoru rosen vodou. (zveřejněno: 6. února 2006)
  • Navýšení kapacity kompostárny Libeř - Na základě zjišťovacího řízení, provedeného podle § 7 citovaného zákona, vlastního posouzení oznámení a všech obdržených připomínek a doporučení k oznámení dospěl Krajský úřad Středočeského kraje, odbor životního prostředí a zemědělství, k závěru, že záměr Navýšení kapacity kompostárny Libeř nebude dále hodnocen podle zákona č. 100/2001 Sb., o posuzování vlivů na životní prostředí. (zveřejněno: 2. února 2006)
  • Navýšení kapacity kompostárny Psáry - Na základě zjišťovacího řízení, provedeného podle § 7 citovaného zákona, vlastního posouzení oznámení a všech obdržených připomínek a doporučení k oznámení dospěl Krajský úřad Středočeského kraje, odbor životního prostředí a zemědělství, k závěru, že záměr Navýšení kapacity kompostárny Psáry nebude dále hodnocen podle zákona č. 100/2001 Sb., o posuzování vlivů na životní prostředí. (zveřejněno: 2. února 2006)
  • Výstavba provozu extrakce řepkových pokrutin hexanem, Dobronín - Na základě zjišťovacího řízení provedeného podle § 7 zákona došel příslušný orgán k závěru, že záměr „Výstavba provozu extrakce řepkových pokrutin hexanem“ nebude posuzován podle zákona. (zveřejněno: 31. ledna 2006)
  • Bioetanol TTD České Meziříčí - Krajský úřad jako příslušný orgán podle § 22 zákona na základě zveřejněné dokumentace, vyjádření příslušných územních samosprávných celků, dotčených úřadů a veřejnosti, doplňujících informací, zpracovaného posudku a výsledků veřejného projednání vydává podle §10 odst. 1 zákona SOUHLASNÉ STANOVISKO k záměru „Bioetanol TTD České Meziříčí včetně ČOV“ ve variantě navržené oznamovatelem za podmínky realizace opatření navržených ve stanovisku o hodnocení vlivu záměru na životní prostředí, s tím, že níže uvedené podmínky tohoto stanoviska budou respektovány v následujících stupních projektové dokumentace záměru a budou zahrnuty jako podmínky v navazujících správních řízeních. (zveřejněno: 26. ledna 2006)
  • Výroba bioetanolu v Cukrovaru Prosenice - Na základě zjišťovacího řízení provedeného dle § 7 citovaného zákona, přičemž ze strany veřejnosti ani dotčených orgánů státní správy nebyly vzneseny závažnější připomínky k uvažované investici, došel příslušný orgán k závěru, že záměr „Výroba bioetanolu v Cukrovaru Prosenice“ nebude posuzován podle citovaného zákona. (zveřejněno: 20. ledna 2006)
  • Dašická kompostárna - Na základě zjišťovacího řízení provedeného podle § 7 citovaného zákona došel příslušný orgán k závěru, že záměr „Dašická kompostárna“ nebude posuzován podle citovaného zákona. (zveřejněno: 19. ledna 2006)
  • Závod na zpracování bioodpadu Opava - Vávrovice - Krajský úřad Moravskoslezského kraje, odbor životního prostředí a zemědělství, na základě zjišťovacího řízení konstatuje, že záměr „Závod na zpracování bioodpadu Opava-Vávrovice“, předložený oznamovatelem Statutárním městem Opava, Horní nám. 69, 746 26 Opava, bude dále posuzován podle zákona č. 100/2001 Sb., o posuzování vlivů na životní prostředí a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o posuzování vlivů na životní prostředí), ve znění zákona č. 93/2004 Sb. (zveřejněno: 17. ledna 2006)
  • Biodegradační plocha a recyklační zařízení Sedliště - Investiční záměr má charakter vnitřní přestavby v rámci modernizace technologického a stavebního vybavení objektů. Modernizací dojde k zajištění bezpečných podmínek provozu technologie biodegradace z pohledu jejího zajištění pro ochranu životního prostředí, ale organizace materiálového toku původního biologického materiálu nebude měněna, pouze se změní její periodicita. (zveřejněno: 17. ledna 2006)
  • Rozšíření provozu a technologie Kompostárny Polkovice - Rozšíření provozu kompostárny tak, aby shromažďování odpadů a příprava a zrání kompostů mohlo být provozováno také v dalším objektu v areálu zemědělské farmy v Polkovicích – konkrétně v bývalém senážním a silážním žlabu. Tyto žlaby spolu těsně sousedí a jejich situování v areálu farmy je zaznačeno v příloze. Rozšíření technologie kompostárny, které představuje především zakoupení, umístění a provozování aerobního fermentoru a potřebného příslušenství (kompostovací míchací vůz, pásové dopravníky, …). Tento aerobní fermentor umožní zpracovávání odpadů, které v současnosti není možné do kompostárny přijímat – odpady vyloučené Nařízením 1774/2001 EC. Předpokládáme využití fermentoru především pro zpracovávání zapáchajících odpadů – fermentor je vybaven filtrem. (zveřejněno: 13. ledna 2006)
  • Navýšení kapacity výroby methylesteru mastných kyselin z rostlinných olejů - Program veřejného projednání byl vyčerpán. Na veřejném projednání byly projednány vlivy záměru „Navýšení kapacity výroby methylesteru mastných kyselin z rostlinných olejů“ na životní prostředí ze všech podstatných hledisek. (zveřejněno: 11. ledna 2006)
  • Rekonstrukce ÚČOV Ostrava - Krajský úřad Moravskoslezského kraje, odbor životního prostředí a zemědělství, na základě zjišťovacího řízení konstatuje, že záměr „Rekonstrukce ÚČOV Ostrava“, oznamovatel Statutární město Ostrava, Prokešovo nám. 8, 729 30 Ostrava, nebude dále posuzován podle zákona č. 100/2001 Sb., o posuzování vlivů na životní prostředí a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o posuzování vlivů na životní prostředí), ve znění zákona č. 93/2004 Sb. (zveřejněno: 10. ledna 2006)
  • Doplnění technologie ČOV II Plzeň - Záměrem posuzované stavby je doplnění městské čistírny odpadních vod z důvodu zvýšení kvality provozu s ohledem na vybrané polutanty a zkvalitnění využití bioplynu pro praktické účely. (zveřejněno: 10. ledna 2006)
  • Kobeřice - rekultivace dolu - aktualizace EIA - Původní schválené řešení rekultivace předpokládalo dovoz 8 500 000 m3 rekultivačního materiálu, upravený projekt z roku 2001 počítal s přemístěním celkem 953 000 m3 materiálu na realizaci kompletního přitěžovacího tělesa (929 000 m3) a s vybudováním ochranného valu (24 000 m3). Podle údajů těžební organizace bylo již použito 354 800 m3 rekultivačního materiálu ze skrývek a z výklizu přímo z těžebního prostoru, 50 000 m3 bude z těchto zdrojů ještě použito, 588 000 m3 však bude muset být dovezeno z jiných zdrojů. Množství dovezeného materiálu je odhadováno na 88 000 m3 ročně, z toho pak využití odpadu v kategorii „O“ představuje 30 000 t/rok (cca 17 600 m3). (zveřejněno: 4. ledna 2006)
  • Bioplynová stanice Úholičky - Záměrem společnosti .A.S.A. je vybudování nové bioplynové stanice pro zpracování bioodpadů v areálu skládky Regios a.s. Úholičky. Bioodpady budou na bioplynové stanici plně hygienizovány a stabilizovány na materiál vhodný k využití jako hnojivo. Vyrobený bioplyn bude spalován v kogeneračních jednotkách, kde z něj bude vyráběna elektrická energie a teplo. Elektrická energie bude prodávána do sítě a vyrobené teplo bude využito pro vytápění technologických celků a dále nabídnuto k užívání pro podnikatelské záměry, část tepla bude pravděpodobně likvidována na tepelném výměníku. Kapacita zařízení je cca 15.000 tun odpadů na vstupu za rok. Budou přijímány odpady z potravinářského průmyslu, nízkorizikové odpady z jatek, odpady ze supermarketů, jídelen a restaurací a tříděná biosložka komunálního odpadu od obyvatel. Kapacita zařízení může být také interpretována jako cca 3.000 tun sušiny za rok. (zveřejněno: 3. ledna 2006)
  • Navýšení kapacity výroby FAME, závod Mydlovary - Předmětem tohoto oznámení je stavba „Navýšení kapacity výroby FAME, závod Mydlovary“ v areálu firmy SETUZA a.s. Mydlovary na kapacitu cca 30 000 tun za rok. Záměr na rozšíření výroby methylesteru z rostlinných olejů je v souladu se strategií firmy a navazuje na již realizovaný záměr (stávající produkce je cca 10 000 tun za rok) a na další stávající výrobní programy. (zveřejněno: 28. prosince 2005)
  • Bioetanol TTD České Meziříčí - Vlivy záměru „Bioetanol TTD České Meziříčí včetně ČOV“ byly projednány ze všech podstatných hledisek s tím, že záměr je realizovatelný za předpokladu respektování všech technických a provozních opatření k ochraně životního prostředí. (zveřejněno: 28. prosince 2005)
  • Kompostárna Číčovice - Středočeský krajský úřad, odbor životního prostředí a zemědělství, na tomto základě a v souladu se zněním § 23, odst. 2 zákona č. 100/2001 Sb., o posuzování vlivů na životní prostředí, ukončuje tímto projednávání výše cit. záměru ve smyslu zákona č. 100/2001 Sb. (zveřejněno: 28. prosince 2005)
  • Výstavba provozu extrakce řepkových pokrutin hexanem, Dobronín - Dle zpracované projektové dokumentace a dle vyjádření provozovatele bude výrobní kapacita činit maximálně: 110 880 t/rok zpracovaných pokrutin. Budou zpracovávány pokrutiny vznikající lisováním řepkového oleje obsahující cca 16 až 20% řepkového oleje. (zveřejněno: 28. prosince 2005)
  • Kompostárna v Dašicích - Na základě zjišťovacího řízení provedeného podle § 7 citovaného zákona došel příslušný orgán k závěru, že záměr „Kompostárna v Dašicích“ bude posuzován podle citovaného zákona. (zveřejněno: 21. prosince 2005)
  • Navýšení kapacity kompostárny Libeř - Jedná se navýšení kapacity stávající kompostárny nad 1000 t/tok . Kompostárna využívá zařízení stavby „ Hnojné plato Libeř“ a je umístěna v agrocenozách v odlehlé části u obce Libeř , mimo oblast občanské zástavby ( nejbližší obytná zástavba je cca 400m), cca 300 m nalevo od silnice III. třídy spojující obce Dolní Břežany a Libeř. (zveřejněno: 19. prosince 2005)
  • Navýšení kapacity kompostárny Psáry - Jedná se navýšení kapacity stávající kompostárny nad 1000 t/tok , která využívá zařízení stavby „ Hnojné plato Psáry“ . Kompostárna se nachází zčásti na katastrálním území Libeř a zčásti na katastrálním území Psáry. (zveřejněno: 19. prosince 2005)
  • Průmyslový lihovar Trmice - Predkládaný záměr se zabývá výrobou bezvodého lihu (etanolu) z obilí – pšenice- biotechnologickým procesem. Bezvodý líh v návaznosti na přijatou legislativu bude možné přidávat přímo do bezolovnatých benzinů v množství 5 až 7 %, nebo jej použít k výrobě ETBE, který lze přidat do bezolovnatého benzinu v množství 13 až 15%. (zveřejněno: 15. prosince 2005)
  • Dašická kompostárna - Záměrem stavby je využití původních objektů silážních žlabů a centrálního hnojiště, které jsou situovány v areálu bývalého ZD Dašice . (zveřejněno: 14. prosince 2005)
  • Navýšení kapacity výroby methylesteru mastných kyselin z rostlinných olejů - Veřejné projednání ve smyslu § 17 zákona č. 100/2001 Sb., o posuzování vlivů na životní prostředí a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o posuzování vlivů na životní prostředí), ve znění zákona č. 93/2004 Sb. záměru „Navýšení kapacity výroby methylesteru mastných kyselin z rostlinných olejů“ se bude konat: Ministerstvo životního prostředí, OVSS VIII, Kosmonautů 10 (budova bývalého okresního úřadu), zasedací místnost č. 317, 3. patro, 9. ledna 2006 (pondělí), 15,30 hod.
    (zveřejněno: 8. prosince 2005)
  • Výroba bioetanolu v Cukrovaru Prosenice - Předmětem tohoto oznámení je výroba bioetanolu v Cukrovaru Prosenice s kapacitou 80 000 t (100 000 m3) za rok. Investorem je firma W-Invest a.s. (zveřejněno: 7. prosince 2005)
  • Kompostárna Číčovice - Kompostárna Číčovice bude dále hodnocen podle zákona č. 100/2001 Sb., o posuzování vlivů na životní prostředí. Tzn., že oznamovatel předloží k projednání Dokumentaci ve smyslu § 8 cit. zákona. (zveřejněno: 5. prosince 2005)
  • Bioplynová stanice Tučapy - Krajský úřad – Jihočeský kraj ukončuje proces posuzování vlivů záměru stavby „Bioplynová stanice Tučapy“ na životní prostředí podle zákona. (zveřejněno: 5. prosince 2005)
  • Závod na zpracování bioodpadu Opava - Vávrovice - Výběr technologie je podložen několika studiemi zpracovávanými pro město Opava a Krnov včetně mikroregionu. Navržená koncepce zpracování bioodpadů a biomasy na biopalivo prošla ekonomickým a environmentálním srovnáním s alternativními koncepcemi s ohledem na současné podmínky ve sledovaných regionech. (zveřejněno: 5. prosince 2005)
  • Kompostárna Větrný Jeníkov - Novostavba kompostárny na ploše polního hnojiště. Plocha je tvořena zpevněnou plochou ze silničního betonu, spádovanou do příčného sběrného žlabu, který je zaústěn do betonové jímky. Obsah jímky bude využíván ke zvlhčování kompostu. Nadbytečné množství vody bude odvezeno na ČOV. Předpokládaná doba zrání kompostu je 3 měsíce. Dle sdělení příslušného stavebního úřadu je kompostárna situována mimo zastavěné území obce. Obec Velešov nemá zpracovanou územně plánovací dokumentaci. (zveřejněno: 5. prosince 2005)
  • Bioplynová stanice ve Svojšíně II - Bioplynová stanice bude umístěna ve stávajícím halovém objektu v areálu bývalého zemědělského statku. Areál se nachází na severní straně obce Svojšín ve vzdálenosti cca 500 m od zastavěného území obce. (zveřejněno: 5. prosince 2005)
  • Bioetanol TTD České Meziříčí včetně ČOV - Veřejné projednání ve smyslu ust. § 17 zákona záměru „Bioetanol TTD České Meziříčí včetně ČOV“ se bude konat: Místo: Obecní úřad České Meziříčí, Boženy Němcové 61, 517 71 České Meziříčí, Datum: 22. 12. 2005, Čas: 15:00 hodin.
    (zveřejněno: 5. prosince 2005)
  • Rekonstrukce ÚČOV Ostrava - Předmětem záměru je rekonstrukce ÚČOV Ostrava tak, aby vyčištěná voda splňovala požadavky směrnice 91/271/EHS a nařízení vlády ČR č. 61/2003 Sb. V rámci rekonstrukce jsou navrženy úpravy a změny technologie čištění odpadních vod, cílem je zvýšit účinnost odstraňování dusíku na požadované parametry i při zvýšení připojených obyvatel a předčištěných odpadních vod z Biocelu Paskov. (zveřejněno: 5. prosince 2005)
  • Bioplynová stanice Vimperk - Na základě provedeného zjišťovacího řízení došel Krajský úřad – Jihočeský kraj jako příslušný orgán podle § 22 zákona k závěru, že záměr „Bioplynová stanice Vimperk“ nebude posuzován podle zákona. (zveřejněno: 30. listopadu 2005)
  • Kompostárna Svídnice - Zpracování 10 000 t bioodpadu ročně (výroba 7 000 t kompostu). Jde o prostor nacházející se uvnitř stávajícího opuštěného areálu Zemědělského družstva vlastníků (dále ZDV) Svídnice, který již není pro živočišnou výrobu využíván a objekty jsou opuštěny. Záměr silážního žlabu je lokalizován v JV části areálu, odvrácené od zástavby sídelního útvaru Svídnice. Jde o využití plochy stávajícího, dnes již nevyužitého silážního žlabu bývalého střediska živočišné výroby. (zveřejněno: 21. října 2005)
  • Bioplynová stanice Vimperk - Předmětem záměru, jehož zadavatelem je město Vimperk, je postavení bioplynové stanice na likvidaci a ekologické zhodnocení biologických odpadů a stabilizaci kalů vznikajících na městské čistírně odpadních vod. Stanice bude stát v bezprostřední blízkosti stávající ČOV v areálu bývalé městské kotelny a bude s ní částečně spojena prostřednictvím kalového potrubí. Odpadní teplo z bioplynové stanice bude využíváno v městské síti zásobování teplem. (zveřejněno: 21. října 2005)
  • Bioplynová stanice Tučapy - Předmětem záměru je vybudování nové fermentační (bioplynové) stanice za okrajem obce mimo obytnou zástavbu. Na bioplynové stanici budou ekologicky zpracovávány a energeticky zhodnoceny organické odpady ze zemědělství (kejda) a dále zpracovávány některé organické materiály z potravinářského průmyslu. Vyrobený bioplyn bude spalován v kogeneračních jednotkách, kde z něj bude vyráběna elektrická energie a teplo. Elektrická energie bude prodávána do sítě a vyrobené teplo bude využito pro vytápění a ohřev teplé vody v místní škole sloužící pro několik obcí, a dále nabídnuto k užívání pro podnikatelské záměry. (zveřejněno: 21. října 2005)
  • Kompostárna Větrný Jeníkov - Záměrem stavby je využití původního objektu polního hnojiště. Provozovna pro realizaci záměru kompostárny se nachází v blízkosti obce Větrný Jeníkov. Kompostárna je určena pro zpracování bioodpadů komunálních, průmyslových a zemědělských za předpokladu, že jejich kvalitativní charakteristika umožňuje jejich zpracování a organických odpadů obsahujících rostlinné živiny. (zveřejněno: 4. října 2005)
  • Bioetanol TTD - Vlivy záměru „Bioetanol TTD“ byly projednány ze všech podstatných hledisek s tím, že diskuse se převážně vztahovala k problematice hluku a zápachu. Se záměrem byl vysloven souhlas za podmínek uvedených v závěru posudku a doporučených při veřejném projednání. (zveřejněno: 27. září 2005)
  • Kompostárna v Dašicích - Na základě zjišťovacího řízení provedeného podle § 7 citovaného zákona došel příslušný orgán k závěru, že záměr „Kompostárna v Dašicích“ bude posuzován podle citovaného zákona. (zveřejněno: 20. září 2005)
  • Kompostárna Polkovice - Na základě zjišťovacího řízení provedeného podle § 7 citovaného zákona došel příslušný orgán k závěru, že záměr „Kompostárna Polkovice“nebude posuzován podle citovaného zákona. (zveřejněno: 19. září 2005)
  • Celková přestavba a rozšíření ÚČOV Praha na Císařském ostrově, Praha 6 a Praha 7 - Celkově je možné konstatovat, že předložené oznámení je po formální stránce úplné a odpovídá požadavkům zákona č. 100/2001 Sb. o posuzování vlivů na životní prostředí, ve znění pozdějších předpisů, konkrétně požadavkům přílohy č. 4 k uvedenému zákonu pro zpracování dokumentace. (zveřejněno: 19. září 2005)
  • Kompostárna Svídnice - Vybudování kompostárny představuje logickou a ekologickou koncovku nakládání s odpady zejména komunálními a zemědělskými - souvisejícími s údržbou zeleně, kaly z čištění odpadních vod, stabilizovaný kal z čištění komunálních odpadních vod a možností uplatnění bioodpadu pro vytvoření kompostu, který je možné uplatnit zpětně pro zemědělskou výrobu. (zveřejněno: 14. září 2005)
  • Zařízení na nakládání s odpady - Děčín - Na základě provedeného zjišťovacího řízení dospěl příslušný úřad k závěru, že předložené oznámení se nepovažuje za dokumentaci a je nutné zpracovat dokumentaci vlivů záměru na životní prostředí (dále jen „dokumentace“) dle přílohy č. 4 k citovanému zákonu. (zveřejněno: 12. září 2005)
  • Zvýšení kapacity Kompostárny Juřinka - Rekonstrukcí kompostárny Juřinka spočívající ve zvýšení opěrných zdí po obvodu kompostárny, zrušení opěrné zídky uvnitř plochy kompostárny a pořízením nového technologického zařízení - teleskopického manipulátoru MERLO je možno zpracovat až 2500 tun bioodpadu vznikajícího při údržbě zejména městské zeleně - posekaná tráva a spadané listí. (zveřejněno: 7. září 2005)
  • Celková přestavba a rozšíření ÚČOV Praha na Císařském ostrově, Praha 6 a Praha 7 - Na základě provedeného zjišťovacího řízení dospěl příslušný úřad k závěru, že dokumentaci není třeba zpracovávat a oznámení se považuje za dokumentaci. (zveřejněno: 2. září 2005)
  • Centrální kompostárna Brno - Zápis z veřejného projednání posudku a současně dokumentace podle ustanovení § 17 zákona č. 100/2001 Sb., o posuzování vlivů na životní prostředí a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o posuzování vlivů na životní prostředí), ve znění zákona č. 93/2004 Sb. a § 4 vyhl. č. 457/2001 Sb. záměru „Centrální kompostárna Brno“ konaného dne 7. 6. 2005 v obřadní síni Statutárního města Brno Úřadu městské části Brno – Tuřany od 14. 30 hodin. (zveřejněno: 23. srpna 2005)
  • Nakládání s kaly z ČOV - k.ú. Větrušice - Nejedná se o novostavbu. Záměrem oznamovatele je využití stávajících čtyř betonových zásobních jímek na kejdu pro ukládání a manipulaci s kaly z ČOV. Stávající jímky , které byly používány na skladování kejdy z bezstelivového provozu velkokapacitního kravína , se v současné době nepoužívají vzhledem k tomu, že zemědělské družstvo prozatím živočišnou výrobu neprovozuje. (zveřejněno: 23. srpna 2005)
  • Bioetanol TTD - Oznámení o veřejném projednání posudku a dokumentace o vlivech záměru „Bioetanol TTD“ na životní prostředí – projednávané podle zákona č. 100/2001 Sb., o posuzování vlivů na životní prostředí. (zveřejněno: 23. srpna 2005)
  • Bystřice - čistírna odpadních vod - Stavba nové ČOV je součástí skupinového projektu Revitalizace povodí Olše I. Pro tento projekt je zpracována žádost o podporu z Fondu soudržnosti. (zveřejněno: 22. srpna 2005)
  • Intenzifikace ČOV Vrdy - Intenzifikace ČOV má charakter ekologické stavby, která bude realizována v rozsahu současného areálu ČOV a na kterou bude navazovat rekonstrukce U1 a vybudování stoky U2, nový dešťový odlučovač a prodloužení přípojky pitné vody. Cílem projektu je zvýšení výkonu ČOV při zajištění požadované účinnosti čištění odpadních vod a snížení vypouštěného znečištění vod do vodních toků. (zveřejněno: 17. srpna 2005)
  • Bystřice - čistírna odpadních vod - Výstavbou nové ČOV bude moderním, kvalitním a vysoce účinným způsobem zabezpečena likvidace splaškových vod. Původní ČOV byla vybudována jako mechanicko - biologická s dlouhodobou aktivací a stabilizací kalu. V roce 1995 byla biologická část čistírny upravena z důvodu malého zatížení. V dnešní době je ČOV ve špatném technickém stavu, nevyhovuje ani po stránce technologické a je zatížena na polovinu projektovaného výkonu (zveřejněno: 17. srpna 2005)
  • Využívání odpadů jako paliva - Záměrem je využití odpadů způsobem obdobným jako paliva (kód R1 podle přílohy č. 3 k zákonu č. 185/2001 Sb.) s tím, že využívána budou stávající alternativní paliva, kterým budou pro identifikaci přiřazena katalogová čísla podle Katalogu odpadů ve vyhlášce MŽP č. 381/2001 Sb. (zveřejněno: 16. srpna 2005)
  • Bioetanol TTD České Meziříčí - Jedná se instalaci technologického celku výroby biolihu v prostorách areálu Cukrovary TTD a.s., Cukrovar České Meziříčí. Celý tento prostor je v současnosti využit v souladu s územním plánem v k.ú. České Meziříčí a rozhodnutí o umístění stavby (využití území) odpovídá zák.č.50/76 Sb. ve znění novely zák.č.83/98 Sb. § 32-40 a vyhlášky č.132/98 Sb. § 3-4(5). (zveřejněno: 9. srpna 2005)
  • ČOV Loučovice - Nová čistírna je navržena jako kompaktní monoblokový objekt, tzn., že veškerá zařízení čistírny, včetně přečerpávací stanice, nádrží biologického čištění, dosazovacích nádrží, kalové uskladňovací nádrže, mechanického předčištění a provozního zázemí budou situována v jednom zastřešeném a zatepleném stavebním objektu. Zastřešení celé ČOV přispěje k celkovému zvýšení životnosti všech zařízení, vyřeší přetrvávající problémy se zimním provozem, sníží negativní dopad ČOV v podobě hluku a zápachu na okolní prostředí a zlepší její celkový estetický vzhled. (zveřejněno: 8. srpna 2005)
  • Kompostárna v Dašicích - Záměrem stavby je využití původních objektů silážních žlabů a centrálního hnojiště, které jsou situovány v areálu bývalého ZD Dašice. Plocha kompostárny sloužila v minulosti jako silážní žlaby a centrální hnojiště. (zveřejněno: 4. srpna 2005)
  • Čáslav-intenzifikace ČOV - Záměr intenzifikace ČOV má charakter ekologické stavby realizované na území současného areálu ČOV. Cílem projektu je zajištění požadované účinnosti čištění odpadních vod a tím i kvality vypouštěné odpadní vody. Z hlediska životního prostředí se jedná o stavbu s obecně pozitivními vlivy na životní prostředí. (zveřejněno: 3. srpna 2005)
  • Spolek pro chemickou a hutní výrobu, akciová společnost Ústí nad Labem - sanace zemin kontaminovaných rtutí - Souhlasné stanovisko (zveřejněno: 2. srpna 2005)
  • Průmyslová kompostárna INPOST Mistřice - Kompostárna je situována v části areálu zemědělského střediska, využívá stávající silážní žlab s jímkou. Zařízení je určeno pro výrobu průmyslových kompostů podle ČSN 46 5735 určených jako organické hnojivo pro hnojení zemědělských půd. Budou zpracovány biodegradabilní odpady a to především biologický odpad včetně stabilizovanéh kalu z ČOV. (zveřejněno: 26. července 2005)
  • Dekontaminační plocha na odvalu Dolu Jan Šverma - Na základě dokumentace, popřípadě oznámení, posudku, veřejného projednání podle § 9 odst. 9, vyjádření k nim uplatněných a doplňujících informací vydává Ministerstvo životního prostředí jako příslušný úřad podle § 10 zákona č. 100/2001 Sb., o posuzování vlivů na životní prostředí a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o posuzování vlivů na životní prostředí), z hlediska přijatelnosti vlivů záměru na životní prostředí SOUHLASNÉ STANOVISKO k záměru „Dekontaminační plocha na odvalu Dolu Jan Šverma“ s tím, že níže uvedené podmínky tohoto stanoviska budou respektovány v následujících stupních projektové dokumentace stavby a budou zahrnuty jako podmínky návazných správních řízení, pokud nebudou do té doby splněny. (zveřejněno: 25. července 2005)
  • Bioplynová stanice Tlumačov - Záměr Bioplynová stanice Tlumačov byl podroben zjišťovacímu řízení, v jehož závěru bylo rozhodnuto, že záměr bude podroben dalšímu posuzování. (zveřejněno: 22. července 2005)
  • Dávkování železitého koagulantu na ČOV - (zveřejněno: 22. července 2005)
  • Intenzifikace ČOV Slaný - Blahotice - Jedná se komplexní rekonstrukci a intenzifikaci provozu stávající městské ČOV Slaný - Blahotice, která svojí kapacitou i funkcemi již neodpovídá potřebám a nárokům předpisů Evropské unie. Záměr je v souladu se schváleným územním plánem sídelního útvaru Slaný. (zveřejněno: 19. července 2005)
  • Celková přestavba a rozšíření ÚČOV Praha na Císařském ostrově, Praha 6 a Praha 7 - (zveřejněno: 19. července 2005)
  • Intenzifikace ČOV Kladno - Vrapice - Jedná se rekonstrukci a intenzifikaci provozu stávající městské ČOV Kladno - Vrapice, která svojí kapacitou i funkcemi již neodpovídá potřebám a nárokům předpisů Evropské unie. Celý systém rekonstruované ČOV bude doplněn mj. o nové kalové hospodářství pro využití bioplynu a bude využit při výrobě elektrické energie v zařízení o instalovaném výkonu 150kW. (zveřejněno: 19. července 2005)
  • Využití stávajících silážních žlabů pro zřízení kompostárny, enzymatického a biodegradačního čištění zemin v areálu farmy Velký Týnec - Čechovice - Na základě zjišťovacího řízení provedeného dle § 7 citovaného zákona, přičemž ze strany veřejnosti ani dotčených orgánů státní správy nebyly vzneseny závažnější připomínky k uvažované investici, došel příslušný orgán k závěru, že záměr„Využití stávajících silážních žlabů pro zřízení kompostárny, enzymatického a biodegradačního čištění zemin v areálu farmy Velký Týnec - Čechovice“ nebude posuzován podle citovaného zákona. (zveřejněno: 15. července 2005)
  • Asanace a rekultivace kalové nádrže č. VII na lokalitě Pokrok - Likvidace objektu nádrže č. VII zapadá do celkové koncepce likvidace části areálu Dolu Pokrok a po dokončení sanace by v daném místě měla vzniknout zatravněná plocha udržovaná sečením s rozptýlenou zelení. (zveřejněno: 15. července 2005)
  • Kompostárna Hranice - Na základě zjišťovacího řízení provedeného dle § 7 citovaného zákona, přičemž ze strany veřejnosti ani dotčených orgánů státní správy nebyly vzneseny závažnější připomínky k uvažované investici, došel příslušný orgán k závěru, že záměr „Kompostárna Hranice“ nebude posuzován podle citovaného zákona.
    (zveřejněno: 12. července 2005)
  • Intenzifikace ČOV Choceň - Stávající čistírna odpadních vod pro město Choceň byla projektována na kapacitu 15 633 ekvivalentních obyvatel. Intenzifikace ČOV Choceň zásadním způsobem zvětší kapacitu biologické linky, která pak bude určena pro 27 666 ekvivalentních obyvatel. Systém ASŘ umožní automatizaci provozu, zlepší kontrolu provozu a usnadní obsluhu technologie ČOV. (zveřejněno: 8. července 2005)
  • Sběrný dvůr ostatních odpadů Krásná Studánka, Liberec - Záměr „Sběrný dvůr ostatních odpadů Krásná Studánka, Liberec“ je svým rozsahem zařaditelný pod bod 10.1, kategorie II, příloha č.1 zákona. Proto bylo dle § 7 zákona provedeno zjišťovací řízení, jehož cílem bylo zjištění, zda záměr bude posuzován podle zákona. (zveřejněno: 8. července 2005)
  • Bioplynová stanice Hradešice - Záměr „Bioplynová stanice Hradešice“ naplňuje dikci bodu 10.1 kategorie II, přílohy č. 1 zákona č. 100/2001 Sb., o posuzování vlivů na životní prostředí. Proto bylo dle § 7 citovaného zákona provedeno zjišťovací řízení, jehož cílem bylo zjištění, zda záměr bude posuzován podle citovaného zákona. Na základě zjišťovacího řízení provedeného podle § 7 uvedeného zákona došel příslušný orgán k závěru, že záměr „Bioplynová stanice Hradešice“ nebude posuzován podle citovaného zákona. (zveřejněno: 8. července 2005)
  • Centrální kompostárna Brno - Na základě dokumentace, popřípadě oznámení, posudku, veřejného projednání podle § 9 odst. 9, vyjádření k nim uplatněných a doplňujících informací vydává Ministerstvo životního prostředí jako příslušný úřad podle § 10 zákona č. 100/2001 Sb., o posuzování vlivů na životní prostředí a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o posuzování vlivů na životní prostředí), ve znění zákona č. 93/2004 Sb. z hlediska přijatelnosti vlivů záměru na životní prostředí SOUHLASNÉ STANOVISKO k záměru „Centrální kompostárna Brno ”, s tím, že níže uvedené podmínky tohoto stanoviska budou respektovány v následujících stupních projektové dokumentace stavby a zahrnuty jako podmínky návazných správních řízení. (zveřejněno: 7. července 2005)
  • Bioplynová stanice Velký Karlov - Oznamovatel zamýšlí výstavbu bioplynové stanice v návaznosti na farmu výkrmu prasat v k.ú. Hrádek u Znojma, čímž vytvoří prostor pro ekologické zhodnocení biologických odpadů produkovaných oznamovatelem i dalšími producenty v rámci regionu a zároveň vyřeší problémy s nadprodukcí zemědělské biomasy. (zveřejněno: 1. července 2005)
  • Moravská skládková společnost a.s.: Vybudování Centra pro komplexní nakládání s odpady Kvítkovice - V rámci výše uvedeného zařízení bude vybudována kompostárna o celkové kapacitě 25 000 t zpracovaných odpadů za rok, sklad odpadů kategorie O a N s roční kapacitou 15 000 t, hala úpravy odpadů, kde bude probíhat třídění a úprava odpadů v množství 40 000 t/rok. Pro úpravu odpadů biodegradací je odhadováno ročně 30 000 t odpadů. Součástí záměru je i rozšíření stávající řízené skládky odpadů na celkovou kapacitu 2 900 000 m3. (zveřejněno: 1. července 2005)
  • Zařízení pro úpravu a využívání odpadu-výroba alternativního paliva v areálu skládky Chvaletice - Záměr stavby „Zařízení pro úpravu a využívání odpadu – výroba alternativního paliva v areálu skládky Chvaletice“ naplňuje dikci bodu 10.1 Zařízení pro nakládání s ostatními odpady s kapacitou 1 000 až 30 000 t/rok; nakládání s nebezpečnými odpady s kapacitou od 100 do 1 000 t/rok kategorie II přílohy č. 1 k citovanému zákonu. Proto bylo dle § 7 citovaného zákona provedeno zjišťovací řízení, jehož cílem bylo zjištění, zda záměr bude posuzován podle citovaného zákona. (zveřejněno: 27. června 2005)
  • Čáslav- intenzifikace Č O V - Cílem záměru je intenzifikovat a modernizovat ČOV Čáslav tak, aby byla zajištěna potřebná účinnost čištění pro současné i výhledové zatížení od připojených zdrojů znečištění a dále zajištěna odpovídající likvidace odpadních produktů v souladu s požadavky vodohospodářských orgánů a platné legislativy (NV 61/2003). (zveřejněno: 24. června 2005)
  • Skladování kalů z ČOV, Spolana a.s. Neratovice - Na základě zjišťovacího řízení provedeného podle §7 citovaného zákona dospěl příslušný Krajský úřad Středočeského kraje k závěru, že záměr Skladování kalů z ČOV, Spolana a.s. Neratovice nebude dále posuzován podle zákona č. 100/2001 Sb., o posuzování vlivů na životní prostředí.
    (zveřejněno: 22. června 2005)
  • Dekontaminační plocha na odvalu Dolu Jan Šverma - Závěrem lze konstatovat, že všechny podmínky stanovené zákonem a vyhláškou č. 457/2001 Sb., o odborné způsobilosti a o úpravě některých dalších otázek souvisejících s posuzováním vlivů na životní prostředí byly splněny. (zveřejněno: 17. června 2005)
  • Dekontaminační plocha Dolní Benešov, TALPA - RPF, s.r.o. - Závěrem lze konstatovat, že všechny podmínky stanovené zákonem a vyhláškou č. 457/2001 Sb., o odborné způsobilosti a o úpravě některých dalších otázek souvisejících s posuzováním vlivů na životní prostředí byly splněny. (zveřejněno: 17. června 2005)
  • Intenzifikace ČOV Ivančice - Krajský úřad Jihomoravského kraje na základě zjišťovacího řízení provedeného ve smyslu § 7 citovaného zákona stanoví, že uvedený záměr nebude posuzován podle zákona č. 100/2001 Sb., o posuzování vlivů na životní prostředí. (zveřejněno: 17. června 2005)
  • Studená - rekonstrukce a intenzifikace ČOV - Na základě provedeného zjišťovacího řízení dospěl příslušný úřad k závěru, že záměr „Studená – rekonstrukce a intenzifikace ČOV“ nebude posuzován podle citovaného zákona. (zveřejněno: 17. června 2005)
  • Zařízení pro zpracování odpadu a druhotných surovin, Pardubice, Černá za Bory - Na základě zjišťovacího řízení provedeného podle § 7 citovaného zákona došel příslušný orgán k závěru, že záměr „Zařízení pro zpracování odpadu a druhotných surovin, Pardubice, Černá za Bory“ bude posuzován podle citovaného zákona. (zveřejněno: 13. června 2005)
  • Cukrovar Kopidlno - výroba bioetanolu - Krajský úřad jako příslušný orgán podle § 22 zákona na základě zveřejněné dokumentace, vyjádření příslušných územních samosprávných celků, dotčených úřadů a veřejnosti, doplňujících informací, zpracovaného posudku a výsledků veřejného projednání vydává podle §10 odst. 1 zákona souhlasné stanovisko k záměru „Cukrovar Kopidlno – výroba bioetanolu“ ve variantě navržené oznamovatelem za podmínky realizace opatření navržených ve stanovisku o hodnocení vlivu záměru na životní prostředí, s tím, že níže uvedené podmínky tohoto stanoviska budou respektovány v následujících stupních projektové dokumentace záměru a budou zahrnuty jako podmínky v navazujících správních řízeních. (zveřejněno: 10. června 2005)
  • Intenzifikace ČOV Slaný - Blahotice - Jedná se komplexní rekonstrukci a intenzifikaci provozu stávající městské ČOV Slaný - Blahotice, která se nachází východně od města u obce Blahotice a svojí kapacitou i funkcemi již neodpovídá stávajícím potřebám a nárokům předpisů Evropské unie. (zveřejněno: 10. června 2005)
  • Intenzifikace ČOV Kladno - Vrapice - Jedná se rekonstrukci a intenzifikaci provozu stávající městské ČOV Kladno - Vrapice, která se nachází východně od města v městské části Vrapice a svými funkcemi, zejména požadovanými parametry odtoku, již neodpovídá stávajícím potřebám a nárokům předpisů Evropské unie i novým předpisům ČR. (zveřejněno: 10. června 2005)
  • Průmyslový lihovar Přestanov - Předkládaný záměr se zabývá výrobou bezvodého lihu (etanolu) z obilí - pšenice - biotechnologickým procesem. Bezvodý líh v návaznosti na přijatou legislativu bude možné přidávat přímo do bezolovnatých benzinů v množství 5 až 7%, nebo jej využít k výrobě ETBE, který lze přidat do bezolovnatého benzinu v množství 13 až 15%. (zveřejněno: 8. června 2005)
  • Kompostárna odpadu letiště Morkovice - Jedná se o rozšíření stávající kompostárny s roční kapacitou 1 000 tun na kapacitu 5 000 tun/rok. Stávající kompostárna je zbudována na bývalém polním letišti, v majetku ZD Morkovice... Na základě zjišťovacího řízení provedeného podle § 7 zákona, ve kterém byly vzneseny připomínky dotčených, došel příslušný orgán k závěru, že záměr Kompostárna odpadu letiště Morkovice nebude dále posuzován podle citovaného zákona. (zveřejněno: 6. června 2005)
  • Kompostárna Hranice - Kompostování bude prováděno v otevřených kompostovacích krechtech umístěných na vodohospodářsky zabezpečených, izolovaných a zpevněných plochách, oddělených od ploch manipulačních a dopravních. Celková plocha kompostárny bude 4.520 m2, izolovaná plocha kompostárny : 1.236 m2 a kapacita kompostárny : 1.100 t/rok (tj. cca 1.500 m3/rok při objemové váze vstupních odpadů od 0,6 - 0,7 t/m3). (zveřejněno: 2. června 2005)
  • Zařízení na využívání odpadů - kompostárna odpadů Tylovice - Na základě zjišťovacího řízení provedeného podle § 7 zákona, ve kterém byly vzneseny připomínky dotčených (požadavky na posouzení), došel příslušný orgán k závěru, že záměr „Zařízení na využívání odpadů – kompostárna odpadů Tylovice“ bude dále posuzován podle citovaného zákona. (zveřejněno: 25. května 2005)
  • Výroba MEŘO (výroba methylesteru z řepkového oleje) - SETUZA a.s., Ústí n.L. - Na základě dokumentace, popřípadě oznámení, posudku, veřejného projednání podle § 9 odst. 9 citovaného zákona, vyjádření k nim uplatněných a doplňujících informací vydává Ministerstvo životního prostředí jako příslušný úřad podle § 10 zákona č. 100/2001 Sb., o posuzování vlivů na životní prostředí a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o posuzování vlivů na životní prostředí), z hlediska přijatelnosti vlivů záměru na životní prostředí SOUHLASNÉ STANOVISKO k záměru "Výroba MEŘO (methylesteru z řepkového oleje)", s tím, že níže uvedené podmínky tohoto stanoviska budou respektovány v následujících stupních projektové dokumentace stavby a zahrnuty jako podmínky návazných správních řízení. (zveřejněno: 24. května 2005)
  • Využití stávajících silážních žlabů pro zřízení kompostárny, enzymatického a biodegradačního čištění zemin v areálu farmy Velký Týnec - Čechovice - Záměrem je využít stávajících silážních žlabů bývalého JZD Družba Velký Týnec s kapacitou objemu 5000 m3, doprovodných zpevněných manipulačních ploch 396 m2 a záchytné jímky o objemu 250 m3 pro výrobu kompostu a provoz biodegradačního pole. (zveřejněno: 24. května 2005)
  • Bioplynová stanice Hradešice - Předmětem záměru je vybudování nové fermentační (bioplynové) stanice v části
    areálu farmy Agrospol Hradešice a v její těsné blízkosti na okraji obce mimo obytnou
    zástavbu. Na bioplynové stanici budou ekologicky zpracovávány a zhodnoceny
    organické odpady ze zemědělství (kejda) a dále zpracovávány některé organické
    materiály, jako např. masokostní moučka. Vyrobený bioplyn bude spalován
    v kogeneračních jednotkách, kde z něj bude vyráběna elektrická energie a teplo.
    Elektrická energie bude prodávána do sítě a vyrobené teplo bude využito pro potřeby
    farmy a obce Hradešice. (zveřejněno: 20. května 2005)
  • Skladování kalů z ČOV, Spolana a.s. Neratovice - Spolana a.s. produkuje na své ČOV s biologickou aktivací ročně cca 10 000 t odvodněného biologického kalu (kat.č. 19 08 14). Uvedený odpad nevykazuje nebezpečné vlastnosti (poslední osvědčení Os 01/05/Kov s platností od 1.1. 2005). Jeho kvalita je průběžně kontrolována. (zveřejněno: 18. května 2005)
  • Centrální kompostárna Brno - Posuzovaný záměr společnosti Centrální kompostárna Brno, a.s. „Centrální kompostárna Brno“ představuje výstavbu kompostárny biodegradabilních odpadů kategorie ostatní (tj. odpadů bez nebezpečných vlastností) s maximální kapacitou 70 000 tun zpracovávaných odpadů za rok, která bude dosažena v postupné náběhové křivce v roce 2015. (zveřejněno: 18. května 2005)
  • Bioplynová stanice Velký Karlov - Záměr řeší využití netradičních obnovitelných zdrojů energie, k nimž patří u oznamovatele drůbeží slamnatý hnůj, prasečí kejda, siláž, senáž a další substráty ze zemědělské výroby. (zveřejněno: 17. května 2005)
  • Bioetanol TTD - Jedná se instalaci technologického celku výroby biolihu na v současné době nevyužívaných plochách areálu Cukrovary TTD a.s. Celý tento prostor je v současnosti využit v souladu s územním plánem v k.ú. Dobrovice jako výrobní plocha a sklady. (zveřejněno: 13. května 2005)
  • Mělník - rekonstrukce ČOV - Na základě zjišťovacího řízení provedeného podle §7 citovaného zákona dospěl příslušný Krajský úřad Středočeského kraje k závěru, že záměr Mělník – rekonstrukce ČOV
    nebude dále posuzován podle zákona č. 100/2001 Sb., o posuzování vlivů na životní prostředí. (zveřejněno: 11. května 2005)
  • Studená - rekonstrukce a intenzifikace ČOV - Cílem řešení intenzifikace a rekonstrukce ČOV je obnova a doplnění technologické linky včetně úpravy uspořádání objemů aktivací tak, aby bylo dosaženo potřebných kvalitativních parametrů na výstupu a bylo zvýšeno odstraňování sloučenin dusíku a fosforu. Technologické vybavení 20 let staré a vysoce zatěžované čistírny je navíc již značně zastaralé a opotřebované a hrozí havárií. (zveřejněno: 9. května 2005)
  • SOMA Markvartovice a.s. - Vybudování centra pro komplexní nakládání s odpady - Realizace záměru předpokládá vybudování překládací rampy s třídící plochou, kompostárny (kapacita do 25 000 tun odpadů za rok), dekontaminační plochy (kapacita do 50 000 tun odpadů za rok), solidifikační plochy (kapacita do 15 000 tun odpadů za rok) a zřízení skladu odpadů kategorie O a N (kapacita do 35 000 tun odpadů za rok). V hale skladu odpadů, která bude sloužit ke skladování a úpravě odpadů drcením, tříděním, lisováním apod., bude umístěna také solidifikační linka (kapacita do 25 000 tun odpadů za rok). (zveřejněno: 6. května 2005)
  • Rozšíření skládky Růžov, vybudování kompostovací a biodegradační plochy - Zpracovatel posudku vyhodnotil dokumentaci jako dostatečnou, zpracovanou v souladu s požadavky Přílohy č. 4 k zákonu č. 100/2001 Sb. ve znění pozdějších předpisů a v souladu s požadavky uvedenými v písemném závěru zjišťovacího řízení pro záměr rozšíření skládky a vybudování kompostovací plochy. Na základě vyhodnocení oznámení, dokumentace, doručených vyjádření a doplňujících podkladů navrhl zpracovatel posudku příslušnému úřadu vydat souhlasné stanovisko se záměrem. (zveřejněno: 5. května 2005)
  • Kompostárna odpadu letiště Morkovice - Kompostárna je zbudována na bývalém polním letišti, v majetku ZD Morkovice. Celá plocha je odkanalizována a svedena do jímky o objemu 20m3. Příjezd ke kompostárně je zajištěn po účelové asfaltové komunikaci vyúsťující na silnici Morkovice-Pačlavice. (zveřejněno: 27. dubna 2005)
  • Rekultivace území Na Vejčině - Devastace lokality byla v minulosti způsobena neřízenou těžbou písků a následným vznikem „černé skládky“. Záměrem je zavezení jámy nezávadným materiálem a následné překrytí tělesa skládky inertním materiálem s tím, že při definitivním vytvarování morfologie prostoru budou srážkové vody odvedeny z prostoru při jižní ( návodní ) straně vytěženého areálu nad tělesem divoké nepovolené skládky. (zveřejněno: 27. dubna 2005)
  • Dekontaminační plocha na odvalu Dolu Jan Šverma - Projektovaná dekontaminační plocha má rozměry 95 x 50 m. Celkový objem upravovaných odpadů bude cca 6 650 m3 za rok při zakládce kontaminovaného materiálu o výšce 2 m a při 70% využitelnosti dekontaminační plochy. (zveřejněno: 26. dubna 2005)
« | 1 | .. | 9 | 10 | 11 | »