Novinky

Návrh směrnice o kvalitě pohonných hmot

4.2.07
Evropská komise právě vydala návrh nové směrnice, která upravuje směrnici 98/70 o kvalitě pohonných hmot. Návrh vypadá příznivě pro kapalná biopaliva.

Neveřejné dokumenty ke kauze biolíh

30.5.06
Na iŽurnálu byla zveřejněna část neveřejných dokumentů ke kauze biolíh zpracovaných Útvarem pro odhalování organizovaného zločinu.

Pilotní projekt Energeticky soběstačná obec

20.7.05
Studii proveditelnosti pro pilotní projekt Energeticky soběstačná obec v Ústeckém kraji zpracuje firma Biotech progress, a.s.. Ve výběrovém řízení ji vybrala komise odboru životního prostředí Krajského úřadu Ústeckého kraje.

Databáze strojů

2.5.05
Byla vytvořena databáze strojů, do níž mohou vkládat záznamy subjekty, které jsou členy CZ Biom.

Bionafta v Litvě

2.1.05
LUKoil Baltija otevřel první závod na výrobu bionafty v Litvě.

Změna termínu konference

7.7.04
Termín konání tradiční konference "Energetické a průmyslové rostliny IX." se posunul na 26. srpna. Za případné komplikace se omlouváme.

Videopořad o biomase

31.8.03
CZ Biom zpracoval nejnovější informace o využívání biomasy pro energii do formy videokazety, doplněné brožurou s názvem Biomasa pro vytápění v obcích i městech.

Nabídka netradičních učebních pomůcek

31.8.03
Moderním a progresivním školám, které nechtějí ustrnout jen v zaběhnutých způsobech výuky a chtějí své žáky a studenty upozornit na něco nového, nabízíme netradiční učební pomůcky, na téma obnovitelných zdrojů energie.

Odborné články z oblasti fytoenergetiky

3.8.03
Biom.cz získal podporu na projekt "Odborné články z oblasti fytoenergetiky". V rámci projektu budou publikovány články se zkušenostmi provozovatelů kotelen na biomasu, bioplynových stanic, pěstitelů energetických bylin a rychlerostoucích dřevin, odborníků, vědců,...

Energy Globe 2003

24.7.03
Do 15. srpna je možné přihlašovat projekty související s úsporami energie, využívání obnovitelných zdrojů energie a ochranou vody do soutěže "Energy Globe 2003".

Evropské dny biomasy

8.7.03
Od 28. září do 5. října se budou konat Evropské dny biomasy. Pokud se chcete k této akci připojit, kontaktujte CZ Biom.

Pojďte vystavovat na PRAGA AGRO s CZ Biomem

7.5.03
Tak jako loni mohou vystavovatelé, kteří budou vystavovat v expozici fytoenergetiky, získat 10%-ní slevu z výstavní plochy. Ovšem letos by měla být expozice fytoenergetiky podstatně propracovanější.

the Bioenergy International

4.5.03
Dubnové číslo časopisu the Bioenergy International můžete získat v sekretariátu CZ Biom. (Uzávěrka pro příspěvky do následujícího čísla je 20. května). Časopisy budou k dispozici na konferenci Biomasa pro energii.

Horizontální plán rozvoje venkova

3.5.03
Do 14. června 2003 je možné připomíkovat návrh Horizontálního plánu rozvoje venkova. Návrh bude veřejně projednáván 29. května na MZe v Praze. (V plánu je stanoven cíl do roku 2006 vysadit 150 ha rychlerostoucích dřevin. Možná by bylo dobré navrhnout trošku ambicióznější cíl).
« | 1 | .. | 9 | 10 | 11 | »