Novinky

Změna ve vyhledávání na Biom.cz

 
 
Jak se Biom.cz rozrůstá, tak původní databázové prohledávání přestává dostačovat. Databáze totiž na Biom.cz přibývají jedna za druhou a vytvářet pro každou novou databázi vlastní vyhledávání by bylo extrémně náročné. Databázové prohledávání navíc neindexuje statické stránky, např. starý web CZ Biomu. Do databázového vyhledávání rovněž není možné začlenit nový web CZ Biomu. Proto bylo vytvořeno plnotextové vyhledávání založené na technologii od Google. Vyhledávání bylo několik měsíců testováno a nyní bylo umístěno do levého menu Biom.cz namísto původního databázového vyhledávání.

Původní databázové vyhledávání na Biom.cz zůstává, ale pouze jako doplňkové. Nyní je tedy možné použít tři různé způsoby prohledávání Biom.cz:
Plnotextové vyhledávání umožňuje rovněž prohledávat celý Internet s preferencí tématicky blízkých webů (Biom+). Do vyhledávání je integrována kontextová reklama, v níž se zobrazují textové reklamy související s vyhledávanými termíny. Reklama přináší na jedné straně nový typ informací a na druhé straně i příjmy, které umožní uhradit část provozních nákladů webu Biom.cz. Příjmy jsou generovány při kliknutí na reklamu (nikoliv při zobrazení) a pohybují se kolem 2,-Kč za jeden proklik.

Uvítáme Vaše připomínky k vyhledávání na Biom.cz. Připomínky můžete zasílat na e-mail uvedený v patičce této zprávy. K vyhledávání se můžete vyjádřit i prostřednictvím následující ankety:

Novinka byla uveřejněna v rámci práce na webu Biom.cz.


 
 

Zdroj (autor): Redakce Biom.cz
Web: https://biom.cz
Kontaktní e-mail:

Datum uveřejnění: 31.7.07
Poslední změna: 31.7.2007
Počet shlédnutí: 1409