Novinky

Tradiční podzimní konference Biomasa, Bioplyn & Energetika 2021

 
 

Letošní 26. ročník konference Biomasa, Bioplyn & Energetika 2021, se uskuteční ve dnech 9. a 10. listopadu v Hotelu Atom v Třebíči. Hlavním tématem bude novela zákona o podporovaných zdrojích a kritéria udržitelnosti. 

První den konference bude věnován přednáškám zaměřeným na nejaktuálnější témata bioenergetického sektoru. Program přinese shrnutí právě schválené novely zákona o podporovaných zdrojích, novinky v plnění kritérií udržitelnosti pro bioplynové stanice a teplárny na biomasu, možnosti modernizace BPS nebo jak se stát flexibilním poskytovatelem energie a spoustu dalších témat. Mezi speakery vystoupí kromě představitelů asociace CZ Biom také důležití odborníci z dotčených státních orgánů, úřadů a výzkumných ústavů, ale i soukromého sektoru.

Přednáškový den bude zakončen společenským večerem, na kterém, mimo jiné, bude oceněn vítěz fotosoutěže “Ukažte své werky!”. Pro soutěžní snímky můžete až do zahájení konference hlasovat na facebooku sdružení CZ Biom.

Druhý den bude tradičně naplněn exkurzí, a to na BPS Dubinka, kde v roce 2020 proběhla optimalizace provozu, byl realizován dofermentor pro využití zbytkové energie v digestátu a také pro využití kejdy, která kvůli limitům reakčního objemu nemohla být zpracována. BPS je příkladem optimalizace provozu na dostupné vstupní substráty za předpokladu zachování požadavků na optimální biologický proces.

Registrovat se můžete zde.


 
 

Zdroj (autor): CZ Biom - České sdružení pro biomasu
Web: http://www.czbiom.cz
Kontaktní e-mail:

Datum uveřejnění: 13.10.21
Poslední změna: 21.10.2021
Počet shlédnutí: 781