Novinky

Průzkum k povinnosti třídit biologicky rozložitelný komunální odpad v obcích

 
 

České ekologické manažerské centrum – CEMC připravilo dotazníkové šetření, které si klade za cíl zmapovat přístup obcí k nové povinnosti třídit biologicky rozložitelný komunální odpad (zkráceně BRKO).

Od 1. 4. 2015 se v obcích naplno rozběhne povinný sběr biologicky rozložitelného komunálního odpadu. Jak se obce s novou revoluční povinností vypořádají? Jaký způsob třídění si zvolí? Kolik bude třídění občany stát? Kde obce vidí zásadní přínosy? Je v republice dostatek zpracovatelských kapacit na zpracování BRKO? Využijí nějak obce vzorovou vyhlášku, kterou pro ně připravilo Ministerstvo životního prostředí? Budou obce chtít čerpat peněžní prostředky z nového operačního programu životního prostředí (OPŽP) právě na zkvalitnění třídění odpadů v obci?

Průzkum probíhá elektronicky na stránkách www.Tretiruka.cz, konkrétně ZDE. Dotazník je možné vyplnit do 20. 3. 2015. Výsledky budou na portálu zveřejněny začátkem dubna a dále budou podrobně komentovány v jarním vydání odborného časopisu Odpadové fórum.


 
 

Zdroj (autor):
Web: http://www.tretiruka.cz/media-a-odpady/odpady-a-obce-v-roce-2015/pruzkum-trideni-brko-v-obcich
Kontaktní e-mail:

Datum uveřejnění: 16.1.15
Poslední změna: 16.1.2015
Počet shlédnutí: 1104