Akce

Workshop Digestát jako hnojivo: dobrá praxe a výzkum

středa 6. září 2023 09:30 (Vysočina, 0,- )
Na workshop Digestát jako hnojivo: dobrá praxe a výzkum Vás srdečně zvou asociace CZ Biom – České sdružení pro biomasu, Výzkumný ústav meliorací a ochrany půdy, v.v.i. a Asociace soukromého zemědělství. Akce se bude konat ve středu 6. září 2023 od 10:00 na farmě ZD Maleč, kde bychom Vás rádi seznámili s právě probíhajícím polním experimentem s aplikací digestátu a dalších tuhých a kapalných hnojiv, ale také bychom se s Vámi rádi podělili o dobré zkušenostmi z praxe hnojení digestátem na statku a chodem bioplynové stanice ZD Maleč.

Místo konání: Maleč 49, 582 76 Maleč; ZD Maleč
Pořádá: CZ Biom - České sdružení pro biomasu, http://czbiom.cz
Ing. Julie Dajčl, , tel.: +420731872260
Příloha: POZVÁNKA  [pdf - 313.7 kB]
Na workshop Digestát jako hnojivo: dobrá praxe a výzkum Vás srdečně zvou asociace CZ Biom – České sdružení pro biomasu, Výzkumný ústav meliorací a ochrany půdy, v.v.i. a Asociace soukromého zemědělství.

Akce se bude konat ve středu 6. září 2023 od 10:00 na farmě ZD Maleč, kde bychom Vás rádi seznámili s právě probíhajícím polním experimentem s aplikací digestátu a dalších tuhých a kapalných hnojiv, ale také bychom se s Vámi rádi podělili o dobré zkušenostmi z praxe hnojení digestátem na statku a chodem bioplynové stanice ZD Maleč.

Workshop je určen pro všechny zemědělce, kteří se zajímají o možnost výstavby bioplynové stanice a následné využití digestátu jako hnojiva, pro zemědělce, kteří mají zájem se s digestátem jako hnojivem blíže seznámit, aby jej mohli v budoucnu odebírat, i pro již provozující bioplynové stanice se zájmem sdílet zkušenosti jiného provozu a nahlédnout do zákulisí výzkumu, a také pro státní úředníky a novináře, kteří se o digestát a chod bioplynových stanic zajímají.

V rámci programu bychom od 10:00 - 11:00 prezentovali předběžné výsledky a schéma probíhajícího polního výzkumu. Provozovatelé bioplynové stanice by Vás poté seznámili krátce s jejich technologiemi a historií. Poté bychom se podívali do areálu a na přilehlé pozemky, kde bychom se blíže seznámili s provozem a aplikací digestátu a založením výzkumné plochy.

Občerstvení bude na místě k dispozici.

Kdy: 6. září 2023

Příjezd: 9:30

Kde: ZD Maleč, Maleč 49, 582 76 Maleč

Účast je zdarma po registraci na dajcl@biom.cz.

Těšíme se na Vás!

Tým CZ Biom a VÚMOP

 

 

Datum uveřejnění: 9.8.2023
Poslední změna: 09.08.2023
Počet shlédnutí: 704