Akce

PŘEDCHÁZENÍ VZNIKU ODPADŮ 2017

čtvrtek 12. října 2017 - pátek 13. října 2017 (Praha)
4. ročník konference na pomoc při prevenci vzniku odpadů, jejich opětovnému využité a pro oběhové hospodářství.
Místo konání: Praha; Autoklub ČR, Opletalova 1337/29, 110 00 Praha 1 - Nové Město
Pořádá: CEMC - České ekologické manažerské centrum, http://www.predchazeniodpadu.cz
Ondřej Procházka, , tel.: 723 950 237

Podrobnosti o akci: http://www.tretiruka.cz/media-a-odpady/predchazeni-vzniku-odpadu/
Konference Předcházení vzniku odpadů se letos bude konat již počtvrté a bude opět příležitostí pro setkání podnikatelů ze sektoru odpadového hospodářství, zástupců z firem výrobního průmyslu, podnikových ekologů nebo zástupců obcí a samospráv. Na konferenci můžete potkat také zástupce Ministerstva životního prostředí a průmyslu, kontrolních orgánů, firem a neziskových organizací, kteří se podělí o své zkušenosti z praxe. 

PVO 2017 se ponese v duchu motta „Předcházej, neplýtvej a sdílej“. Předcházení vzniku odpadů je nedílnou součástí oběhového hospodářství, před jehož výzvami český průmysl a podnikatelé stojí. Myšlenka, jak předcházet odpadům a zamezit plýtvání přírodními zdroji, vstupuje už do návrhu jakéhokoliv produktu a je také součástí průmyslové strategie: Odpad jednoho se stává zdrojem pro ostatní.

Chceme-li v našem hospodářství předcházet odpadům a implementovat principy cirkulární ekonomiky efektivně, je nutná změna spotřebitelského chování. Potřebnou změnu již přináší fenomén sdílené ekonomiky, který je založen na půjčování, výměně, směně nebo pronájmu produktů. Sdílená ekonomika už funguje například u sdílení/půjčování automobilů, které umožňuje redukci primárních zdrojů i uhlíkové stopy.

Více informací naleznete zde

 

 

Datum uveřejnění: 24.2.2017
Poslední změna: 12.06.2017
Počet shlédnutí: 553