Akce

Konference Předcházení vzniku odpadů

čtvrtek 20. září 2018 - pátek 21. září 2018 (Praha)
Již 5. ročník konference Předcházení vzniku odpadů 2018 se bude konat 20.-21. září 2018 v rámci 29. ročníku mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH v Praze Letňanech.
Místo konání: Praha; PVA Letňany (veletrh FOR ARCH), Beranových 667, 199 00 Praha 9
Pořádá: České ekologické manažerské centrum, z.s., http://www.cemc.cz

Podrobnosti o akci: http://www.predchazeniodpadu.cz/
Prevence vzniku odpadů je z pohledu hierarchie nakládání s odpady nejdůležitější činností. Omezení plýtvání stále cennějšími surovinami je tak prioritou a výzvou pro budoucí udržitelný rozvoj naší společnosti. České ekologické manažerské centrum, z.s. podporuje tuto myšlenku a letos připravuje již 5. ročník konference PVO. Našim cílem je vytvořit jedinečný prostor pro prezentaci inspirativních příkladů správné praxe, a pro setkání všech zainteresovaných stran.

Hlavním tématem letošní konference budou všudypřítomné plasty. Ty v souvislosti s druhou světovou válkou a následně v 50. a 60. letech způsobily revoluci v náhradě přírodních materiálů, a otevřely lidstvu dříve nepředstavitelné možnosti. Neudržitelná situace si však z pohledu ochrany životního prostředí žádá nalezení vhodných řešení mířících na jejich omezení, regulaci a opětovného využití. Dále se konference zaměří na prevenci vzniku odpadů z pohledu místních samospráv v kontextu s omezením skládkování v roce 2024. Druhý den bude patřičná pozornost věnována opět potravinovému odpadu.

Přihláška a více informací: www.predchazeniodpadu.cz

Program: ZDE

Téma konference: Plasty – minulost, budoucnost a jejich omezování, Cirkulární Česko, Příklady správné praxe, Potravinový odpad

Partneři: AHOLD Czech Republic, a.s., ASEKOL a.s., VIA ALTA a.s., POTEX s r.o., VERB Group s.r.o., Vratné lahve s.r.o.

 

 

Datum uveřejnění: 7.6.2018
Poslední změna: 05.09.2018
Počet shlédnutí: 2684