Zprávy z tisku

Reakce Aliance pro energetickou soběstačnost na prezidentovu kritiku obnovitelných zdrojů

"Podpora obnovitelných zdrojů je v souladu s právem EU i českou legislativou. Postupný rozvoj šetrné energetiky pomáhá České republice k budování energetické nezávislosti, snižování podílu fosilních paliv a vytváří desítky tisíc pracovních míst. Je škoda, že prezident Zeman nevidí tyto pozitivní přínosy moderní energetiky.“

 
 

A přidávám několik údajů:

Díky podpoře se od roku 2006 zvýšil podíl zelené elektřiny v ČR na trojnásobek. České solární elektrárny vyrobí ročně množství elektřiny odpovídající ekvivalentu energie ve vagonech plných uhlí táhnoucích se po trati o délce 750 kilometrů (nebo 2,8 milionu tun uhlí). 

Bioplynové stanice rozmístěné po republice u zemědělských družstev nebo v obcích jako jsou energeticky soběstačné Kněžice dodají ročně téměř tolik elektřiny jako průměrná hnědouhelná elektrárna.

Solární energie je také nejrozšířenějším čistým zdrojem energie u nás. Počet licencí vydaných na provoz fotovoltaických elektráren (projekty domácností i průmyslu) dosáhl na téměř 29 tisíc.

Více informací o smyslu rozvoje obnovitelných zdrojů lze najít zde: http://alies.cz/sites/default/files/infolist_ceska_energetika_na_zacatku_nove_etapy.pdf

Zdroj: Tisková zpráva Aliance pro energetickou soběstačnost 7.12.2016

 


Datum uveřejnění: 9.12.16
Poslední změna: 9.12.2016
Počet shlédnutí: 1604