Novinky

V Brně začínají ve čtvrtek zemědělské a chovatelské veletrhy

 
 

Brno 24. června (ČTK) - Na brněnském výstavišti ve čtvrtek začnou zemědělské veletrhy Národní výstava hospodářských zvířat, Biomasa a také první ročník Národní výstavy myslivosti. O víkendu se přidá také výstava chovatelských potřeb Propet a chovatelské výstavy psů a koček. Pořadatelé upozorňují, že pro veřejnost sice bude připraven program pro rodiny, veletrhy jsou však zaměřené více pro odborníky, řekl na tiskové konferenci ředitel zemědělských veletrhů Jan Kuběna.

Na národní výstavě hospodářských zvířat letos lidé mohou vidět vystavených téměř 800 zvířat, převážně skotu a koní. "V pavilonu P bude každý ze čtyř dnů věnovaný některému druhu zvířat. Ve čtvrtek to bude den chovatelů masného skotu, v pátek se představí dojný skot a prasata, v sobotu ovce a kozy a v neděli koně," řekl Kuběna. Letos se veletrhu účastní 277 chovatelů. Součástí je i výstava zemědělské techniky, která však dominuje na bienální výstavě Techagro v sudých letech.

Na výstavišti se uskuteční i veletrh Biomasa, která provede zájemce nejnovějšími technologiemi pro využití obnovitelných zdrojů energie.

Na první ročník výstavy myslivosti přijede 80 vystavovatelů včetně 11 zahraničních. "Veletrh Silva Regina se věnuje lesnictví a technice, proto jsme chtěli ukázat lidem i myslivost samostatně. První ročník pojmeme tak, aby lidé viděli historii, nové trendy i zajímavosti," řekl Jaroslav Pospíšil ze sdružení Silvajagd.

Pro zábavu bude určená například volná plocha K, kde bude umístěný westernový ranč. Budou se zde předvádět zvířata, výcvik a péče o ně. V neděli bude pro děti přichystaný den s koňmi. Na výstavišti bude za čtyři dny k vidění 5000 zvířat.

Výstaviště bude otevřené od 9:00 do 18:00, v neděli do 16:00 a vstupenka stojí na místě 170 korun, online ji lze zakoupit za 100 korun.

 Zdroj: ČTK 24.6.2015 


 
 

Zdroj (autor): ČTK

Kontaktní e-mail:

Datum uveřejnění: 25.6.15
Poslední změna: 25.6.2015
Počet shlédnutí: 763