Novinky

Vyzvěte spolu s námi předsedy parlamentních stran, aby otevřeli Česko moderní energetice

 
 

Poslanecká sněmovna má jedinečnou příležitost restartovat v Česku rozvoj obnovitelných zdrojů energie a položit tak základy energetiky vhodné pro 21. století. Podpořte, prosím naši výzvu předsedům parlamentních stran. Společně tak požádáme o podporu rozumných změn v novele zákona o podporovaných zdrojích. 

Věříme, že změny umožní stabilizovat rozvoj moderní energetiky a připravit základy pro podporu nových projektů obnovitelných zdrojů, která nebude zátěží pro spotřebitele elektrické energie.

Výzvu s Vašimi podpisy předáme předsedům politických stran před klíčovým projednáním novely v Poslanecké sněmovně.

Děkujeme za vaši podporu

Text výzvy

Vyzvěte spolu s námi předsedy parlamentních stran, aby otevřeli Česko moderní energetice

Výzva pro

Andrej Babiš, předseda vlády ČR a předseda Hnutí ANO,
Jan Hamáček, 1. místopředseda vlády ČR a ministr vnitr, předseda ČSSD,
Ivan Bartoš, předseda České pirátské strany
Petr Fiala, předseda ODS,
Vojtěch Filip, předseda KSČM,
Marian Jurečka, předseda KDU-ČSL
Vít Rakušan, předseda Starostové a nezávislí
Markéta Pekarová Adamová, předsedkyně TOP 09
Tomio Okamura, předseda Hnutí Svoboda a přímá demokracie

Vážená paní předsedkyně,
Vážený pane předsedo,

v letošním volebním roce budou občané rozhodovat o dalších čtyřech letech budoucnosti pro svoje rodiny, pro svoji práci, pro podobu naší země. Bylo by velkou chybou promeškat šanci, jak ještě do říjnových voleb pro tuto budoucnost postavit silnější a zdravější základ v oboru tak zásadním, jako je energetika. Poslanecká sněmovna má nyní jedinečnou šanci dát zásadní impuls k rozvoji moderní a čisté energetiky v České republice. Tou příležitostí je aktuálně projednávaná novela zákona o podporovaných zdrojích (sněmovní tisk 870/0).

Rozvoj obnovitelných zdrojů energie je nejpřirozenější cestou, jak nejen omezovat zátěž našeho životního prostředí, ale jak dodat nové impulsy pro restart ekonomiky, oživit ekonomické činnosti na venkově a dokončit transformaci nejpostiženějších regionů. Rozhodně nejde jen o formální naplnění českých závazků v oblasti ochrany klimatu z obavy z nějakých vnějších sankcí - je to naše příležitost, a tedy opak hrozby!
Pokud jde o přínosy a výzvy novely zákona, dovolujeme si Vám zde připomenout ty, které pokládáme za nejdůležitější:

1. otevřete tržně soutěženou podporu všem typům obnovitelných zdrojů energie

Zobrazit více 

2. stabilizujte podmínky podpory

Zobrazit více 

Restart podpory pro solární elektrárny již podpořila řada kolektivních organizací: vedle Svazu moderní energetiky také Svaz průmyslu a obchodu, Hospodářská komora, Svaz měst a obcí, Sdružení místních samospráv nebo Národní síť Místních akčních skupin ČR. Návrh také podporují ekologické organizace – například Hnutí DUHA. Rozvoj bioplynových stanic pak podpořily také Agrární komora a Asociace soukromého zemědělství. Pro sjednocení vnitřního výnosového procenta se již při přípravě novely vyslovila téměř všechna připomínková místa, mimo jiné Ministerstvo pro místní rozvoj, Ministerstvo životního prostředí a Energetický regulační úřad.

VÝZVU NALEZNETE ZDE


 
 

Zdroj (autor): Svaz moderní energetiky ve spolupráci s Aliancí pro energetickou soběstačnost, Změnou k lepšímu, CZ BIOM a Solární asociací
Web: https://www.modernienergetika.cz/
Kontaktní e-mail:

Datum uveřejnění: 14.4.21
Poslední změna: 14.4.2021
Počet shlédnutí: 1247