Akce

CEE Energy Transition

čtvrtek 19. října 2017 - pátek 20. října 2017 (Praha, 0,- Kč)
Mezinárodní konference CEE Energy Transition sezve do Prahy na dva dny odborníky a názorové vůdce z celé Střední a Východní Evropy, aby se společně pokusili navrhnout postupy pro energetickou transformaci do roku 2050. Zástupci EU, odborníci, politici, podnikatelé a veřejnost budou diskutovat konkrétní přístupy k implementaci evropských strategií pro dosažení cílů ve snižování skleníkových plynů, zvyšování energetické účinnosti a využívání obnovitelné energie. Konference poskytne aktivní prostředí pro výměnu zkušeností a příležitost pro formování nových partnerství. Inspirací bude prezentace úspěšných iniciativ a projektů v několika paralelních sekcích.
Místo konání: Praha; Hotel International, Koulova 13, Praha
Pořádá: AgEnDa z.s. / CEESEN Network, https://ceesen.org/
Jan Jareš, , tel.: 602563348

Podrobnosti o akci: https://ceesen.org/conference/
Konference CEE Energy Transition představí praktické kroky pro energetickou transformaci regionů.  

Pro organizátory této akce, unikátní konsorcium partnerů sdružených v platformě nazvané CEESEN (The Central Eastern European Energy Network), není v současnosti často skloňovaný termín “energetická transformace” jen módním trendem. Věří, že státy a regiony potřebují svůj specifický plán, který za účasti veřejnosti a s pomocí inovativních technologií pomůže k dosažení proměny na nízkouhlíkovou společnost napříč regionem Střední a Východní Evropy.

V rámci programu vystoupí např. Bronis Ropė, poslanec Evropského parlamentu a bývalý starosta litevského města Ignalina, známého uzavřením jaderné elektrárny, a představí současné tendence energetické transformace v Evropě. K dalším řečníkům bude patřit také Imke Luebbeke, vedoucí oddělení pro klima a energetiku z WWF Brusel, s příspěvkem na téma nových postupů implementace energetických politik. Velmi úspěšný a nedávno ze strany OSN oceněný projekt Český ostrovní dům bude komentovat jeho zakladatel Pavel Podruh. Úvodní slovo pronese radní hlavního města Prahy pro životní prostředí, technickou vybavenost a infrastrukturu Jana Plamínková.

Registrujte se zdarma již dnes!

Více informací o akci naleznete zde (EN).

 

 

Datum uveřejnění: 31.8.2017
Poslední změna: 31.08.2017
Počet shlédnutí: 502