Novinky

Nový prezident i představenstvo Evropské bioplynové asociace budou průkopníky bioplynu v nadcházejících třech letech

 
Představenstvo EBA na valném shromáždění (zleva): Michael Niederbacher, Philipp Lukas, Gregory Krupnikovs, prezident EBA Anders Mathiasson, Niels Peters, Stefan Rauh, Piero Gattoni. V nové radě EBA jsou také prof. Erik Meers a Olivier Aubert. (zdroj EBA)
 

Evropská bioplynová asociace (EBA), zastupující téměř 8 000 členů z celého výrobního řetězce bioplynu v Evropě, jmenovala Anderse Mathiassona novým prezidentem asociace. Ten bude řídit práci EBA od roku 2022 do roku 2025 spolu s 8 členy představenstva: Pierem Gattonim, Stefanem Rauhem, Philippem Lukasem, Nielsem Petersem, Michaelem Niederbacherem, Erikem Meersem, Olivierem Aubertem a Gregorym Krupnikovem.

EBA se v posledních letech výrazně rozrostla a dosáhla nárůstu počtu členů o více než 50 %. Výroba bioplynu a biometanu je široce rozšířena po celé EU a toto odvětví nyní zažívá zrychlenou expanzi. Evropa dnes produkuje 15 miliard m3 bioplynu a 3 miliardy m3 biometanu. Výroba bioplynu a biometanu již vytvořila v Evropě 210 000 zelených pracovních míst a každý rok ušetří 60 milionů tun emisí skleníkových plynů (ekvivalent CO2).

„Sektor má hrát důležitou roli při zajišťování energetické nezávislosti a klimatické neutrality v Evropě, umožňuje přechod k obnovitelné energii a současné přináší výhody lokální cirkulární ekonomiky, s příslušnou legislativní podporou.“ Vysvětluje nově jmenovaný prezident EBA. Zrovna loni v březnu plán Evropské komise REPowerEU, jehož cílem je zajistit energetickou nezávislost EU a zároveň prosazovat klimatické cíle, navrhoval do roku 2030 nasazení 35 miliard m3 biometanu.

"Dosažení cíle v oblasti biometanu bude vyžadovat značné úsilí a dialog mezi tvůrci politik, investory a zástupci hodnotového řetězce biometanu." vysvětluje Harmen Dekker, generální ředitel EBA. „Anders pracuje v energetickém a plynárenském průmyslu více než 25 let a v letech 2004 až 2016 byl generálním ředitelem Švédské plynárenské asociace. Během těchto let pracoval na zlepšování podmínek pro využití bioplynu v průmyslu a dopravě ve Švédsku.

„Nyní je ten správný čas podniknout nové kroky k rozvoji trhu a výroby bioplynu v Evropě a posílení domácí výroby obnovitelné energie. Je mi ctí zastupovat EBA s podporou ostatních členů představenstva v tak zásadních časech a zajistit, že stanovíme a dosáhneme ambiciózních cílů.“ uzavírá nový prezident EBA.

Prezident a členové představenstva EBA byli jmenováni tento týden během Valného shromáždění. V jejich práci je podpoří také členové společnosti a vědeckých poradních sborů EBA, kteří byli zvoleni minulý měsíc.


 
 

Zdroj (autor): EBA
Web: https://www.europeanbiogas.eu/
Kontaktní e-mail:

Datum uveřejnění: 26.5.22
Poslední změna: 26.5.2022
Počet shlédnutí: 2963