EnglishRSSkontaktyčlenstvísitemapinzerce a reklama
Biom.cz
biomasa, biopaliva, bioplyn, pelety, kompostování a jejich využití

ZPRÁVY Z TISKU

Cheb pořídí stovky domácích kompostérů pro obyvatele města

Cheb 4. května (ČTK) - Cheb pořídí z dotace stovky domácích kompostérů, o které projevili zájem obyvatelé města i okolních obcí. Celkové náklady na nákup kompostérů budou 2,2 milionu korun, řekl ČTK místostarosta Chebu Zdeněk Hrkal (ANO).

"Celkem půjde o 785 kompostérů, z toho zhruba 700 pro město Cheb a zbytek pro okolní obce," uvedl Hrkal. Kompostéry by mělo město začít předávat obyvatelům na přelomu srpna a září. Pořízení kompostérů zaplatí z 90 procent dotace od ministerstva životního prostředí.

Město zjišťovalo, jestli mají obyvatelé o domácí kompostéry zájem, v loňském roce. Zařízení pro odkládání domácího biologického odpadu může snížit objem odpadu, který zatím město musí vyvážet na skládku nebo v lepším případě jako bioodpad do kompostárny.

Lidé, kteří se přihlásili do seznamu zájemců, dostanou kompostéry do bezplatné výpůjčky. Po pěti letech je pak město převede do jejich majetku.

Zdroj: Tisková zpráva ČTK 5.5.2017

 

Datum uveřejnění: 4. května 2017
Poslední změna: 5. května 2017
Počet shlédnutí: 350


 
© 2001-2009, CZ Biom  -  České sdružení pro biomasu,  Opletalova 7/918, 111 44 Praha 1,   Tel.: 604 856 036,   E-mail: sekretariat@biom.cz
Webhosting/ webdesign / publikační systém TOOLKIT - Econnect
Treti ruka energieplus Česká peleta Ekologie, pasivní domy, solární energie, alternativní zdroje, zelené bydlení EnviWeb - portál pro ochranu a tvorbu životního prostředí Ekolist po drátě Portál Energetika Internetové energetické konzultační a poradenské středisko Lesnicko-dřevařský www server