Všechno se humorem mění v humus. (Bohumil Hrabal)
 Kontakty 
 Projekty 
 CZ Biom 
 AEBIOM 
 ECN 
 Atlas OZE 
 English  
 
Přihlášení:       ?


 Registrace

Biom Biom+

Reklamka:


Czech Furs spol. s. r.o.

Miroslav Petrů ,  http://www.kozesiny.net,  ,  publikováno 21.10.2007,  shlédnuto 277x


Potřebuji poradit ve věci využití biologického odpadu z naší výroby. Jedná se o odřezky surových i činěných kožešin a o odpadní tuk získávaný extrakcí kožešin za přítomností PCE. Produkce je cca 10 tun odřezků ročně a 3 tuny tuku ročně. Chemický rozbor tuku na obsah těžkých kovů a PCE mám k dispozici. Jedná se mi o to, zda má smysl uvažovat o zpracování těchto odpadů na biomasu popřípadě uvažovat přímo o výrobě bioplynu. První otázka tedy zní: "Lze tento typ produktů zpracovávat na biomasu?"

Druhá otázka: "Existují takto malá zařízení nebo je nutno uvažovat o větších s tím, že by vstupy byly zajišťovány i odjinud?"

    21 Oct 2007 21:58   Antonín Slejška
Odpovědi
 


Agrární www portál EnviWeb - portál pro ochranu a tvorbu životního prostředí Stránky věnované obnovitelným zdrojům energie Ekolist po drátě Waste - časopis zabývající se především problematikou odpadového hospodářství Portál Energetika Občanské sdružení EKODOMOV Internetové energetické konzultační a poradenské středisko Informační odpadový server Lesnicko-dřevařský www server České centrum pro podporu inovací Konopářský svaz České republiky Ekobioenergo, o.s. Ekologické bydlení - energie, domy, šetření, ekologie, recyklace
O rozvoj a aktualizaci se stará redakce Biom.cz.
provozuje CZ Biom, VÚRV a VÚZT.
ISSN: 1801-2655
CMS: ActionApps