Archív akcí

Komunitní energetika a novela energetického zákona - online přenos

čtvrtek 22. září 2022 13:00 (Česká republika, 0,- Kč)
Poslanecký seminář Mgr. Elišky Olšákové pod záštitou Podvýboru pro energetiku na téma Komunitní energetika a novela energetického zákona, který se koná ve čtvrtek 22. září 2022 od 13:00 do 16:00 hodin. Moderuje Marie Bastlová. Přenos poběží na Youtube a na Facebooku.


Místo konání: ONLINE; YouTube
Pořádá:

DEN PLYNOVÉ MOBILITY

středa 7. září 2022 (Praha)
Den plynové mobility (DPM) je akcí Českého plynárenského svazu, na níž se pravidelně představuje současná i připravovaná nabídka osobních, užitkových a nákladních vozidel a autobusů s pohonem na vodík či zemní plyn – CNG, LNG a biometan.

Místo konání: Praha; U Plynárny 500/44, Praha 4 – Michle
Pořádá: Český plynárenský svaz, https://www.cgoa.cz/

Exkurze s pracovní skupinou energie do Rakouska: Biomasa – úspěšná cesta k zásobování energíí

úterý 28. června 2022 (Evropská unie)
Prohlídka závodu Ökofen a prezentace této firmy věnovaná peletám a zařízením na spalování pelet, která se uskuteční v rámci zasedání přeshraniční Pracovní skupiny Energie Jihočeský kraj – Horní Rakousko.

Místo konání: Rakousko; Gewerbepark 1, 4133 Niederkappel
Pořádá: Energy Centre Ceske Budejovice, http://www.eccb.cz
Mgr. Ivana Hlinková,


Příloha: PROGRAM  [pdf - 241.3 kB]

Školení certifikace kritérií udržitelnosti dle KZR INiG se zaměřením na čtvrtletní hlášení

úterý 21. června 2022 10:00 (Česká republika, 0,- Kč)
Již dnes od 10:00 do 11:30 CZ Biom pořádá další školení ke kritériím udržitelnosti biomasy. Školení je zaměřeno na producenty, dodavatele, obchodníky, a hlavně na provozovatele výroben využívající biomasu k produkci energií (bioplynové stanice a teplárny). Tentokrát se zaměříme na čtvrtletní hlášení v systému KZR INiG.

Místo konání: ONLINE; Google Meets
Pořádá: CZ Biom - České sdružení pro biomasu, http://www.czbiom.cz
Ing. Julie Dajčl, , tel.: 731872260

Zájezd na Veletrh BIOEM Großschönau

sobota 18. června 2022 (Evropská unie, 7,- EUR)
Zájezd na Veletrh BIOEM z Českých Budějovic se koná 18. června 2022. Na zájezdu navštívíte veletrh BIOEM v (Rakousko) a můžete bezplatně navštívit zážitkovou výstavu "Sonnenwelt".

Místo konání: ; Großschönau, Horní Rakousko
Pořádá: Energy Centre České Budějovice (ECČB), http://www.eccb.cz

CORFU 2022: 9th International Conference on Sustainable Solid Waste Management

středa 15. června 2022 - sobota 18. června 2022 (Evropská unie)
The Conference aims to address the signicant issue of sustainable solid waste management through the promotion of safe practices & eective technologies. The
Conference focuses mainly on modern solid waste technologies. It aims to stimulate the interest of scientists and citizens and inform them about the latest developments in the eld of municipal solid waste management.

Místo konání: ;
Pořádá:

Konference: Jak posílit energetickou nezávislost obcí, firem a domácností – solární energie / bioplyn / zateplené domy

pondělí 16. května 2022 (Olomoucký kraj)
Konference se zaměří na představení možností zvýšení energetické nezávislosti obcí, firem či domácností. Program akce nabídne aktuální informace o možnostech podpory pro realizaci projektů solárních elektráren, bioplynových stanic či renovace budov za účelem úspor energie, které pomohou snížit výdaje za elektřinu a zemní plyn. Účastníci akce budou moci využít také odbornou konzultaci, která jim pomůže získat přehled o opatřeních vhodných pro zvýšení energetické soběstačnosti.

Místo konání: Olomouc;
Pořádá: Svaz moderní energetiky, http://www.modernienergetika.cz

Nakopej si pytel! 2022

neděle 1. května 2022 - sobota 7. května 2022 (Česká republika, 0,- Kč)
V týdnu od 1. - 7. května probíhá tradiční Mezinárodní týden kompostování. České sdružení pro biomasu CZ Biom opět připravilo tematickou výzvu “NAKOPEJ SI PYTEL!”, která již loni přilákala širokou veřejnost do kompostáren v ČR. Akce má za cíl poukázat na důležitou roli kompostáren při zpracování bioodpadů a jejich opětovné využití jako hnojiva na půdu. Zúčastněné kompostárny vyhradí několik tun kompostu, který si lidé budou moci sami nakopat do pytle a odvézt.

Místo konání: Zapojené kompostárny;
Pořádá: CZ Biom - České sdružení pro biomasu, http://www.czbiom.cz
Ing. Julie Dajčl,

agriKonference XII. 2022

čtvrtek 28. dubna 2022 - pátek 29. dubna 2022 (Pardubický kraj, 1500,- Kč)
XII. ročník konference agriKomp 2022 se bude konat ve dnech 28. -. 29. dubna v hotelu Golf Resort Kunětická Hora v Pardubickém kraji. Tématy budou biometan, klimatická změna, legislativa, provoz bioplynových stanic a součástí konference bude také exkurze.

Místo konání: 533 05, Dříteč 155; Golf Resort Kunětická Hora
Pořádá: agriKomp Bohemia s.r.o., https://east.agrikomp.com/cs/
Alena Ševčíková, , tel.: 731 699 078

Školení překompenzace IRR Olomouc

čtvrtek 31. března 2022 (Olomoucký kraj)
Letos nás čeká sektorové šetření výroben spuštěných v roce 2011. Dle nového zákona by mělo do 30. 6. 2022 MPO zveřejnit výsledky sektorového šetření. Je tedy zřejmé, že nejpozději na přelomu zimy a jara bude muset MPO rozeslat dotazníky k přiměřenosti podpory. Z tohoto důvodu už nyní plánujeme termíny pro seminář zaměřený na konzultaci výpočtu IRR.

Místo konání: Olomouc; Regionální centrum Olomouc – Jeremenkova 40B, 779 00 Olomouc
Pořádá: CZ Biom - České sdružení pro biomasu, http://www.czbiom.cz

Školení překompenzace IRR Praha

úterý 29. března 2022 (Praha)
Letos nás čeká sektorové šetření výroben spuštěných v roce 2011. Dle nového zákona by mělo do 30. 6. 2022 MPO zveřejnit výsledky sektorového šetření. Je tedy zřejmé, že nejpozději na přelomu zimy a jara bude muset MPO rozeslat dotazníky k přiměřenosti podpory. Z tohoto důvodu už nyní plánujeme termíny pro seminář zaměřený na konzultaci výpočtu IRR.

Místo konání: Praha; Vzdělávací a informační centrum Floret – Květnové nám. 391, 252 43 Průhonice
Pořádá: CZ Biom - České sdružení pro biomasu, http://www.czbiom.cz

Energetický management pro města a obce

úterý 29. března 2022
Konference o energeticky úsporných opatřeních, využívání OZE a hospodárném nakládání s energií v organizacích veřejné správy. Setkání energetických manažerů a sdílení dobré praxe z měst, obcí a organizací veřejné správy.

Místo konání: ;
Pořádá: VIDACON, http://www.vidacon.cz

Aktuální otázky řízení kompostáren

čtvrtek 10. března 2022 (Praha)
Letošní téma se zabývá novou odpadovou legislativou, protože zejména nová vyhláška 273/2021 Sb. přináší pro kompostáře řadu změn. Zaměřujeme se nejen na tyto změny, ale také na výhled dalšího vývoje legislativy z pohledu MŽP. Legislativní blok uzavřeme praktickými tipy pro aktualizaci provozních řádů nejen pro běžné kompostárny, ale nově také pro malá zařízení (kompostárny do 150 t/rok).

Místo konání: Želivec u Prahy; areál kompostárny Želivec u Prahy / online
Pořádá: Odpadová poradenská, s.r.o., https://www.odpadovaporadenska.cz/seminare/
Andrea Koláčková, , tel.: 727841204


Příloha: POZVÁNKA  [docx - 31.7 kB]

Rozhovor o bioenergetice v USA, v EU a v ČR se zahraničními hosty

pátek 4. března 2022 10:00 (Česká republika)
Bioenergie, do které patří elektřina, teplo a biopaliva z bioplynu, biometanu a ze spalování štěpky, je významným zdrojem, který není závislý ani na počasí ani na importu energie nebo surovin ze zahraničí. Mezi obnovitelnými zdroji hraje velice důležitou roli již dnes, a přitom se o ní mluví málo. Jaké je postavení bioenergetiky v politice obnovitelných zdrojů USA, EU a ČR? O situaci v USA bude mluvit Bernard Sheff, viceprezident bioplynového inženýrství ve společnosti Montrose Environmental Group a předseda Americké rady pro bioplyn. Roli bioenergie v EU popíše Marco Giacomazzi, který se věnuje politice a legislativě v Evropské bioplynové asociaci a Evropské kompostářské asociaci. České prostředí bude komentovat Jan Habart, předseda asociace CZ Biom – České sdružení pro biomasu. Hosty u kulatého stolu vyzpovídá moderátorka Euractiv.cz, Aneta Zachová, v pátek 4. března mezi 10. a 12. hodinou dopoledne.

Místo konání: ONLINE; YouTube
Pořádá: CZ Biom - České sdružení pro biomasu a Euractiv.cz, http://www.czbiom.cz
Ing. Julie Dajčl, , tel.: 731872260

Webinář: Dvojí využití půdy pro zemědělství a energetiku – zkušenosti z Německa

úterý 1. března 2022 (Česká republika)
Aliance pro energetickou soběstačnost a Velvyslanectví Spolkové republiky Německo v ČR srdečně zvou podnikatele v zemědělství a energetice, jakož i zástupce veřejného sektoru, k diskuzi nad potenciálem rozvoje agrivoltaiky ve střední Evropě. Před diskuzí prezentují své zkušenosti s touto technologií vybraní němečtí kolegové.

Místo konání: ;
Pořádá: Svaz moderní energetiky, http://www.modernienergetika.cz

Fórum udržitelného rozvoje 2022

čtvrtek 3. února 2022 (Česká republika)
Letošní Fórum se zaměří na otázku společenské rezistence vůči vládním strategiím v oblasti udržitelnosti a bude se ptát, jak lze tento stav změnit.

Místo konání: ONLINE;
Pořádá: Ministerstvo životního prostředí, http://www.mzp.cz

Online seminář: Hlášení přes ISPOP za rok 2021

úterý 11. ledna 2022 09:00 (Česká republika)
Seminář bude zaměřen na praktickou ukázku zpracování vybraných legislativních hlášení, které máte jako provozovatel zařízení povinnost zasílat v zákonných termínech každoročně přes systém ISPOP. Seminář se bude konat v úterý 11. ledna 2022 od 9 hod on-line přes aplikaci Zoom.

Místo konání: ONLINE; ZOOM
Pořádá: EKONOX, s.r.o., https://www.ekonox.cz/


Příloha: PŘIHLÁŠKA  [doc - 137.5 kB]
« | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 102 | »