Archív akcí

Slavnostní představení zprávy Evropské životní prostředí - stav a výhled 2020

středa 2. prosince 2020 ()
Evropská agentura pro životní prostředí (EEA) v rámci svého mandátu každých pět let publikuje zprávu o stavu a výhledu životního prostředí a souvisejících trendech. Tyto zprávy se vypracovávají od roku 1995. Hodnotí stav a výhled evropského životního prostředí a slouží jako podklad pro činnost a vývoj politik EU. Zprávy hodnotí trendy, monitorují dosažený pokrok směrem ke stanoveným cílům a příležitosti pro politiku EU z hlediska jejího možného přispění k dosahování dlouhodobých cílů.

Místo konání: ONLINE;
Pořádá: CENIA, https://www.cenia.cz/

Školení překompenzace Praha

úterý 1. prosince 2020 09:00 (Praha, 0,- Kč)
Kontrola překompenzace se letos týká zdrojů uvedených do provozu v roce 2010. Pojďme se na to společně připravit na specializovaném semináři určeném provozovatelům bioplynových stanic.
Z důvodů omezené kapacity je nutné se předem registrovat na jednotlivé semináře (níže). Každý seminář bude mít shodný program – příprava na sektorové šetření přiměřenosti podpory tzv. překompenzace s počátkem vždy v 9 hod a koncem dle potřeby.
Pokud dojde k dalšímu rozvolnění, kapacitu seminářů navýšíme nebo v případě většího zájmu přidáme další.
Co je vhodné udělat ještě před seminářem? Připravte si účetní podklady o výnosech a nákladech za celou dobu fungování zdroje a vyplňte tabulky přiměřenosti podpory na stránce prekompenzace.cz. Během vyplňování určitě zjistíte řadu dotazů a nejasností. Ty si pečlivě zapisujte a na semináři je důkladně probereme.

Místo konání: Kancelář CZ Biom; Opletalova 5/7, 111 44 Praha 1
Pořádá: , https://czbiom.cz/udalost/rok-2020/skoleni-prekompenzace12-2020/

Webinář Méně odpadu v obci III. - Jdeme příkladem

čtvrtek 26. listopadu 2020 ()
Asociace ekologických organizací Zelený kruh a Národní síť zdravých měst s podporou Ministerstva životního prostředí vás zvou na sérii tří online webinářů zaměřených na tematiku prevence odpadů a efektivního odpadového hospodaření na komunální úrovni.

Místo konání: ONLINE; ZOOM
Pořádá: Asociace ekologických organizací Zelený kruh a Národní síť zdravých měst s podporou Ministerstva životního prostředí , http://www.mzp.cz

Konference European Bioenergy Future 2020 ONLINE

středa 18. listopadu 2020 - pátek 20. listopadu 2020 (Evropská unie, 0,- )
Konference European Bioenergy Future 2020 (EBF) pořádaná Bioenergy Europe se bude konat v dopoledních hodinách od 18. do 20. listopadu a přinese odborný program plný informací o nejaktuálnějším vývoji v oblasti bioenergie. Konference EBF nabídne politickou platformu s živou panelovou diskusí se zástupci EU, která představí, jak se bude sektor v příštích letech vyvíjet.

Místo konání: ONLINE;
Pořádá: Bioenergy Europe, https://bioenergyeurope.org/

Konference Biomasa, bioplyn a energetika 2020 ONLINE

úterý 10. listopadu 2020 - středa 11. listopadu 2020 (Česká republika)
Tradiční konference Biomasa, Bioplyn a Energetika 2020 se bude konat ve dnech 10. - 11. listopadu ONLINE.

Místo konání: ONLINE;
Pořádá: CZ Biom - České sdružení pro biomasu, http://www.czbiom.cz
Eva Šiftová,

Online kurz: Cirkulární zadávání

čtvrtek 5. listopadu 2020 - čtvrtek 20. května 2021 ()
Cyklus přednášek a příkladů dobré praxe pro zástupce veřejného sektoru a podnikatelů, kteří mají zájem získat celostní vhled do problematiky procesu tvorby veřejných zakázek a soukromých nákupů s prvky cirkularity.

Místo konání: ONLINE;
Pořádá: INCIEN, https://incien.org/

LPG Week: LPG je stále alternativním palivem číslo jedna. Na trhu jsou nové tovární vozy i BioLPG

pondělí 2. listopadu 2020 - pátek 6. listopadu 2020 (Evropská unie)
Tento týden probíhá mezinárodní akce LPG Week, jehož součástí je i Autogas Day neboli Den LPG 2020, který se věnuje aktuálnímu vývoji a trendům v oblasti zkapalněného ropného plynu (LPG). V Česku je LPG s velkým náskokem stále jedničkou mezi alternativními palivy. Dokládají to počty nových registrací, přestaveb benzínových motorů, ale i rozsáhlá síť stanic, kde lze LPG natankovat. V poslední době se dokonce hovoří o jisté renesanci LPG, jelikož se na českém trhu objevilo hned několik nových modelů vozidel s tovární LPG zástavbou. Novinkou na trhu je také BioLPG vyrobené z obnovitelných zdrojů, které má ve srovnání s fosilním LPG až o 70 % nižší uhlíkovou stopu.

Místo konání: ONLINE;
Pořádá: LPG Week, https://www.lpgweek.com/

Školení provozu BPS v Bitozevsi ZRUŠENO

středa 21. října 2020 - pátek 23. října 2020 (Jihomoravský kraj)
Opět po roce jsme pro Vás připravili školení provozu bioplynových stanic.

Místo konání: Kozojídky;
Pořádá: CZ Biom - České sdružení pro biomasu, http://czbiom.cz

Konference ENVIRO 2020

pondělí 19. října 2020 - úterý 20. října 2020 (Moravskoslezský kraj)
Konference ENVIRO nabízí už pátým rokem prostor pro setkání s odborníky věnujícími se ochraně přírody. Jejím hlavním cílem je výměna praktických i legislativních zkušeností z českého i slovenského prostředí na poli odpadového hospodářství, ochrany ovzduší, klimatu, problematiky EIA a integrované prevence nebo BREF/BAT technologií.

Místo konání: Ostravice; Horský hotel Sepetná, Ostravice 0956, 739 14 Ostravice
Pořádá: pod záštitou MŽP ČR pořádají společnosti E-expert a EKOS PLUS, http://www.mzp.cz

Konference CELEBioEconomy Celebration

středa 14. října 2020 (, 0,- )
Konference CELEBioEconomy Celebration, pořádaná projektem CELEBio (Central Europe Leaders in Bioeconomy), která se bude konat 14. října, má za cíl představit a rozproudit diskuzi o bioekonomice v České republice.

Místo konání: ; zatím neznámé
Pořádá: CELEBio (Central Europe Leaders in Bioeconomy, Síť středoevropských lídrů v oblasti biohospodářství), https://cz.celebio.eu/

Aktualizační seminář pro pracovníky čistíren odpadních vod - Hradec Králové

úterý 22. září 2020 09:00 (Královehradecký kraj, 2200,- Kč)
Seminář, který je určen provozovatelům, vlastníkům a zaměstnancům ČOV, nejen absolventům našeho rekvalifikačního kurzu Obsluha čistíren odpadních vod.

Místo konání: Hradec Králové; Za Škodovkou 305, 503 11, konferenční sál – budova B, 2. patro
Pořádá: EMPLA spol. s r. o., https://empla.cz/


Příloha: POZVÁNKA  [pdf - 500.8 kB]

Konference Biogas PowerON 2020

úterý 22. září 2020 - středa 23. září 2020 (Evropská unie)
Letošní summit se bude konat ve dnech 22. a 23. září v Kodani v Dánsku. Na dva interaktivní dny přednášek, diskuzí a vytváření sítí se sejdou odborníci z odvětví bioplynu a P2Gas. Akce se bude exkluzivně konat spolu s konferencí Future of Biofuels 2020 a společnou výstavní plochou.

Místo konání: Kodaň, Dánsko; CROWNE PLAZA COPENHAGEN TOWERS Ørestads Boulevard 114 118
Pořádá: FORTES, https://fortesmedia.com/

Konference Future of Biofuels 2020

úterý 22. září 2020 - středa 23. září 2020 (Evropská unie)
Již druhý ročník mezinárodní konference Future of Biofuels 2020 se bude konat ve dnech 22. a 23. září v Kodani v Dánsku. Na dva interaktivní dny přednášek, diskuzí a vytváření sítí se sejdou odborníci z odvětví biopaliv jako je ethanol, bionafta, bio-metanol a další zelená paliva. Akce se bude exkluzivně konat spolu s konferencí Biogas PowerON 2020 a společnou výstavní plochou.

Místo konání: Kodaň, Dánsko; CROWNE PLAZA COPENHAGEN TOWERS Ørestads Boulevard 114 118
Pořádá: FORTES, https://fortesmedia.com/

Evropský týden mobility 2020

středa 16. září 2020 - úterý 22. září 2020 (Evropská unie)
Od 18. 5. 2020 se může vaše město, či vesnice registrovat do Evropského týdne mobility. Evropský týden mobility (ETM) je každoroční iniciativa Evropské komise, která upozorňuje na neudržitelný nárůst individuální automobilové dopravy ve městech a inspiruje k možným řešením. Tato iniciativa probíhá pravidelně, třetí týden v září, a končí Dnem bez aut. V České republice ji zaštiťuje Ministerstvo životního prostředí a zprostředkovává tak městům, obcím i regionům možnost realizovat řadu aktivit na téma udržitelné dopravy. Běžně samosprávy v rámci ETM pořádají výlety, procházky, bezpečnostní akce, přednášky a semináře.

Místo konání: ; Celá EU
Pořádá: Ministerstvo životního prostředí, http://www.mzp.cz

Konference Komunální odpad po roce 2030

úterý 15. září 2020 09:00 (Praha)
Dne 15.9.2020 se v Praze uskuteční další konference na téma odpadového hospodářství, konkrétně zaměřená na nakládání s komunálními odpady. Akce nese jméno - Komunální odpad po roce 2030. Na konferenci vystoupí jak zástupci MŽP, obcí, měst, tak odborníci na odpadové hospodářství z profesních svazů i jednotlivých firem. Konferenci pořádá společnost BID Services.

Místo konání: Praha; Hotel Olympik, Sokolovská 138, Praha 8 - Invalidovna
Pořádá: B.I.D services , https://www.bids.cz/cz

Den Zemědělce

pátek 11. září 2020 09:00 - sobota 12. září 2020 (Vysočina)
Celostátní kontraktační výstava a předvádění zemědělské techniky proběhne ve dnech 11. – 12. září 2019 v 9.00 v Kámeni na letišti.

Místo konání: Kámen, letiště;
Pořádá: Zemědělec pod záštitou Ministerstva zemědělství, https://www.zemedelec.cz/

Polní den ekologického zemědělství

úterý 8. září 2020 08:00 (Vysočina, 0,- Kč)
Přehlídka ekologického polního pokusu jejíž součástí bude odborný seminář zaměřený na přípravky na ochranu rostlin povolené v ekologickém zemědělství se uskuteční 8. září v Jaroměřicích nad Rokytnou.

Místo konání: Jaroměřice nad Rokytnou; Zkušební stanice Jaroměřice nad Rokytnou, Husova 127, 67551, Jaroměřice nad Rokytnou
Pořádá: Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský (ÚKZÚZ) ve spolupráci s ČTPEZ, http://eagri.cz/public/web/ukzuz/portal


Příloha: PROGRAM  [pdf - 1.7 MB]

European Biogas Conference 2020

úterý 1. září 2020 09:30 (Evropská unie)
Od 1. do 4. září 2020 proběhne letošní ročník konference European Biogas Conference 2020 online. Konference pořádaná Evropskou bioplynovou asociací (European Biogas Association, EBA) je platformou pro diskusi o nejnovějším vývoji v odvětví bioplynu a biometanu v Evropě.

Místo konání: ONLINE;
Pořádá: European Biogas Association, https://www.europeanbiogas.eu/


Příloha: PŘEDBĚŽNÝ PROGRAM  [pdf - 159.1 kB]

25. Konference Měření emisí a ochrana ovzduší

úterý 1. září 2020 08:00 (Pardubický kraj)
Tradiční v pořadí již 25. ročník konference MĚŘENÍ EMISÍ A OCHRANA OVZDUŠÍ, která je určena měřicím skupinám, energetikům, podnikovým ekologům, pracovníkům státní správy, samosprávy a vysokých škol.

Místo konání: Ústupky u Seče, okres Chrudim; Hotel JEZERKA s.r.o., Seč, Ústupky 278, 538 07
Pořádá: EMPLA spol. s r. o., https://empla.cz/


Příloha: PŘIHLÁŠKA  [doc - 57 kB]
« | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 99 | »