Radek Kazda: Projekt bioplynové stanice Příspěvek přináší základní návrh zemědělské bioplynové stanice na zpracování kukuřičné siláže, uvádí její roční..
Jindřich Sinkule: Teplo do rodinného domu za 5 až 10 tisíc ročně Pokud se Vám zdá, že za topení platíte pořád více peněz a ani se neohřejete, uvažujte o kotli se zabudovaným jedinečným..
Jan Leština: Některé aspekty pěstování plodin pro výrobu bioplynu Výnosy a další využití zemědělských plodin jsou výsledkem podnikatelských aktivit zemědělců, které se promítají do..
Bedřich Navrátil: Ekonomika prvního zásahu na zalesněných zemědělských půdách s využitím dřevní hmoty jako biomasy Každého vlastníka, nebo správce lesního majetku určitě trápí nákladnost prvních těžebních zásahů v lesních porostech..
Karel Klíma: Zkušenosti s pěstováním rychle rostoucích dřevin pro vlastní potřebu Moje rozhodnutí k pěstování rychlerostoucích dřevin (RRD) zrálo velmi dlouhou dobu a to především proto, že bylo velmi..
Zdeněk Lyčka: Význam peletizace dřevní hmoty Dřevní hmota je jako palivo obecně velice složitě definovatelné...
Vlasta Petříková: Odstraňte chyby při pěstování krmného šťovíku Krmný šťovík – Rumex OK 2 se u nás pěstuje v provozních podmínkách již více než 10 let...
Soňa Hykyšová: Kritéria udržitelnosti výroby biopaliv Diskuse kolem biopaliv a jejich ekologického, ekonomického a sociálního přínosu přinesla řadu závažných otázek:..
Petr Jelínek: Zkušenosti z Rakouska – využití biomasy jako zdroje energie a tepla v oblasti Hradska a Štýrska Sousední Rakousko patří mezi přední země EU v získávání energie (elektřina, vytápění, pohonné hmoty) z obnovitelných..
Tomáš Vítěz, Radovan Kukla, Zbyšek Karafiát, Martin Haitl: Netekutá fermentace substrátů ze zemědělské činnosti Technologie fermentace netekutých substrátů je vhodná zejména pro substráty s obsahem sušiny 25 % a více, ve srovnání s..
Jan Najser: Sesuvný zplyňovač s řízeným podáváním paliva Základem nové koncepce pilotní jednotky zplyňování dřeva se suvným ložem je systém podávání paliva v závislosti na..
Helena Doležalová: Podpora tepla a chlazení z obnovitelných zdrojů: implementace směrnice 2009/28/ES Tento příspěvek se zabývá možnostmi podpory tepla a chlazení z obnovitelných zdrojů prostřednictvím správních postupů...
Ota Beran: Zkušenosti z USA – cesta k rychlejšímu rozšíření biopaliva E85? Federální nařízení vycházející z koncepce rozšiřování spotřeby paliv z obnovitelných zdrojů předpokládá dosažení..
Vlasta Petříková: Uplatnění krmného šťovíku - Rumexu OK 2 Pěstováním Rumexu OK 2 – krmného šťovíku se u nás zabýváme již téměř 20 let...
Michal Wantulok: Zkušenosti s výrobou lesní energetické štepky a možnosti rozvoje trhu s ní V srpnu roku 2006 vznikla v rámci sdružení pro biomasu CZ BIOM sekce Výrobců dřevní biomasy, která reprezentuje většinu..