Nevyplňujte, prosím:
Článek e-mailem
Váš e-mail
E-mail příjemce
Předmět zprávy
Vojtěch Pospíšil:
: Bioenergie se zápornými emisemi skleníkových plynů (Publikováno 26.4.2025 na Biom.cz) Fosilní paliva, ať už se jedná o zemní plyn nebo třeba uhlí, uvolňují při jejich energetickém využití do atmosféry značné množství skleníkových plynů, které byly po miliony let bezpečně uloženy. Jejich spalováním tak vypouštíme do ovzduší zásoby CO2, které již svůj uhlíkový cyklus dokončily a měly zůstat součástí podloží. Přidáváme tak do oběhu plyny, které planeta nestíhá zpátky zpracovat. Oproti tomu lokálně využitá odpadní biomasa je z hlediska uhlíkového cyklu neutrální. https://biom.cz/