EnglishRSSkontaktyčlenstvísitemapinzerce a reklama
Biom.cz
biomasa, biopaliva, bioplyn, pelety, kompostování a jejich využití

ČLÁNKY A ZPRÁVY

Zprávy z tisku

11.2.02 Výtopna na biomasu - zdroj energie pro obec

V poslední době se u nás objevuje nový trend výstavby obecních výtopen na biomasu. Dva konkrétní příklady z Dešné v okrese Jindřichův Hradec a nedaleké rakouské obce Schenkenfelden ukazují, že se na takovou investici dají získat významné dotace.

11.2.02 U Bystřice nad Pernštejnem mají unikátní podzemní kontejner na odpady

Neobvyklý podzemní kontejner na separovaný odpad zprovoznili u Domanínského rybníka nedaleko Bystřice nad Pernštejnem. Kontejner je svého druhu jediný v České republice.

11.2.02 SCP Ružomberok přispějí do Recyklačního fondu 22 miliony Sk

Celkem 22 milionů slovenských korun zaplatí letos do Recyklačního fondu (RF) a.s. Severoslovenské celulózky a papierne (SCP) Ružomberok a její dceřiné společnosti. Povinnost pro ně vyplývá z nového zákona o odpadech, podle kterého je každý výrobce a dovozce potenciálních odpadů povinen do tohoto fondu přispívat.

1.2.02 Úroveň hnojení v ČR

V roce 2000 se průměrná spotřeba minerálních hnojiv proti předešlému roku zvýšila.

1.2.02 Konce organického hnojení?

Britská unie zemědělců uvádí, že místní ministerstvo životního prostředí požaduje ve smyslu evropské nitrátové směrnice , aby zemědělci po dobu několika podzimních měsíců na určitých půdách snížili aplikaci hnoje, přestali používat kejdu prasat a drůbeží odpady.

1.2.02 Kondenzační kotel pro každého (I)

Šestidílný seriál o kondenzačních kotlích je napsán srozumitelnou formou odpovědí na položené dotazy. Technika Internetu Vám umožňuje položit autorovi další dotazy, doplnit text, nebo si odkazem do výkladového slovníku zobrazit vysvětlení podtrženým pojmů.

1.2.02 V New Yorku zasedá přípravný výbor Summitu Země

V New Yorku probíhá od pondělka 28. ledna Summit přípravného výboru světové konference o trvale udržitelném rozvoji, která se bude konat na přelomu srpna a září tohoto roku v jihoafrickém Johannesburgu pod názvem "Summit Země 2002".

1.2.02 Ambrozek navrhl, aby se půda převedla zdarma obcím ve všech národních parcích

V rámci druhého čtení zákona o pozemkových úpravách dnes předložil poslanec KDU-ČSL a stínový ministr životního prostředí za Čtyřkoalici Libor Ambrozek pozměňovací návrh, který by umožnil bezplatně převádět pozemky ve třetích zónách všech národních parků na obce, pokud o to požádají.

1.2.02 Senát vrátil poslancům zákon o ochraně ovzduší

... Zákon zavádí takzvané ekonomické stimuly. V praxi to znamená, že pokud podnikatel zavádí nové "ekologičtější" technologie, snižují se mu poplatky. ...

31.1.02 Senát dnes rozhodne o zákonu o ovzduší, zřejmě ho vrátí sněmovně

Senát dnes bude schvalovat nový zákon o ochraně ovzduší, který je namířen mimo jiné proti neekologickému spalování odpadu. Senátoři z výboru pro životní prostředí ale splnění některých ustanovení zákona pokládají za nereálná. Navrhli proto zákon upravit a vrátit sněmovně k novému projednání.

31.1.02 Obnovitelné zdroje - Co přijde po uhlí?

Zásoby hnědého uhlí v ČR odborníci odhadují na 4,5 miliardy tun, dostupná je však dnes jen necelá 1,5 miliardy tun. To postačí asi do roku 2040; uhlí bychom však měli raději využívat více jako chemickou surovinu.

31.1.02 Dřevěné brikety hřejí jako uhlí

O dřevo je také hodně zájem. Prodávali jsme i odpadové dřevo, momentálně však na skladě není. Prodáváme balené dřevo, ale volné dřevo v této době nemáme. Zájem je také o dřevěné brikety, ale výrobci je nestačí vyrábět. Dřevěné brikety jsou sice dražší než uhlí, ale jejich výhřevnost je jako u černého uhlí.

31.1.02 ČR se musí více zaměřit na projekty ochrany životního prostředí

Česká republika po počátečním váhání vcelku čerpá prostředky z programu ISPA, nedodržuje ovšem předepsanou rovnováhu mezi dopravou a ochranou životního prostředí. Vyplynulo to z bilanční konference konané v Bruselu.

31.1.02 Automatizace tepelných zdrojů s kondenzačními kotli FERRO KONDENS

Významnou předností představovaných kotlů je možnost využití PC. Pohodlně lze všechny stavy a parametry měnit, monitorovat a archivovat. To umožňuje statické a zejména dynamické doladění systému a nastavení optimálních podmínek pro kondenzaci.

30.1.02 Pozadí účinku kalifornských žížal – biostimulátory (1)

Metoda výroby, lépe řečeno tvorby biostimulátorů v trávícím traktu kalifornských žížal přímo v půdě nebo v organických odpadech není žádná novinka, uvážíme-li, že je stará asi 2 000 let. Poměrně dlouho se ovšem nevědělo, čím je jejich účinek způsoben.

30.1.02 Zápis do seznamu energetických auditorů

Informace o podmínkách pro zařazení do seznamu energetických auditorů podle zákona č. 406/2000 Sb.

30.1.02 Obnovitelné zdroje energie v praxi

Česká asociace pro obnovitelné energie pro Vás na toto téma připravila přednáškový cyklus, který se bude konat každý pátek v období říjen - prosinec a také doprovodný program v rámci veletrhů PRAGOTHERM, FOR ECO A STAVOTECH.

30.1.02 Perspektivy vysokoolejnaté slunečnice pro technické využití

Především v kvalitním technickém použití mají vysokoolejnaté slunečnice perpektivu. To je podle údajů Agentury pro nové suroviny (FNR) nejdůležitější výsledek odborné diskuse, kterou vedlo FNR na Grüne Woche v Berlíně.

30.1.02 Za řepku zaplatí SZIF 4600 korun a dotaci na hektar

Prezídium Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) dnes na svém jednání odsouhlasilo cenu za tunu řepky, kterou bude SZIF od zemědělců vykupovat v rámci programů uvádění půdy do klidu na výrobu bionafty ve výši 4 600 korun.

30.1.02 Kotelna na biomasu v Bystřici nad Pernštejnem dostane o 16 milionů více

O 16 milionů korun více dostane ze státní pokladny kotelna na biomasu v Bystřici nad Pernštejnem na neplánované stavební práce.
« | 1 | .. | 1020 | 1021 | 1022 | 1023 | 1024 | .. | 1026 | »


 
© 2001-2009, CZ Biom  -  České sdružení pro biomasu,  Opletalova 7/918, 111 44 Praha 1,   Tel.: 604 856 036,   E-mail: sekretariat@biom.cz
Webhosting/ webdesign / publikační systém TOOLKIT - Econnect
Treti ruka energieplus Česká peleta Ekologie, pasivní domy, solární energie, alternativní zdroje, zelené bydlení EnviWeb - portál pro ochranu a tvorbu životního prostředí Ekolist po drátě Portál Energetika Internetové energetické konzultační a poradenské středisko Lesnicko-dřevařský www server