EnglishRSSkontaktyčlenstvísitemapinzerce a reklama
Biom.cz
biomasa, biopaliva, bioplyn, pelety, kompostování a jejich využití

ZPRÁVY Z TISKU

Zeman podepsal změny v podpoře elektřiny ze zemědělských podniků

Praha 22. března (ČTK) - Zemědělské podniky, které jsou akciovými společnostmi a vyrábějí i elektřinu, na ni budou moci dostat podporu i bez splnění podmínky známých vlastníků. Novelu zákona o podporovaných zdrojích energie dnes podepsal prezident Miloš Zeman. ČTK o tom informoval Hrad. Novela bude účinná vyhlášením ve Sbírce zákonů.

Zaknihované akcie nebudou muset mít zemědělské podniky, jejichž vedlejší činností je výroba elektřiny z vysokoúčinné kombinované výroby elektřiny a tepla. Totéž bude platit pro podniky, které vyrábějí elektřinu obecně z obnovitelných zdrojů. Nyní se výjimka vztahuje jen na výrobce s hlavní činností zemědělská výroba, kteří produkují elektřinu z bioplynu.

Zemědělské podniky mají podle předkladatelů normy často složitou vlastnickou strukturu, někteří majitelé jsou v zahraničí, jiné nelze dohledat. Zaknihování akcií u nich proto podle nich není jednoduché.

Zdroj: Tisková zpráva ČTK 22. 3. 2016 

 

Datum uveřejnění: 22. března 2016
Poslední změna: 23. března 2016
Počet shlédnutí: 2477


 
© 2001-2009, CZ Biom  -  České sdružení pro biomasu,  Opletalova 7/918, 111 44 Praha 1,   Tel.: 604 856 036,   E-mail: sekretariat@biom.cz
Webhosting/ webdesign / publikační systém TOOLKIT - Econnect
Treti ruka energieplus Česká peleta Ekologie, pasivní domy, solární energie, alternativní zdroje, zelené bydlení EnviWeb - portál pro ochranu a tvorbu životního prostředí Ekolist po drátě Portál Energetika Internetové energetické konzultační a poradenské středisko Lesnicko-dřevařský www server