EnglishRSSkontaktyčlenstvísitemapinzerce a reklama
Biom.cz
biomasa, biopaliva, bioplyn, pelety, kompostování a jejich využití

ZPRÁVY Z TISKU

Plzeňský kraj rozdělí 23 mil. Kč navíc na kotlíkové dotace

Plzeň 30. prosince (ČTK) - Plzeňský kraj rozdělí dalších 23,1 milionu korun v dotačním programu na pořízení ekologického vytápění v domácnostech. K původním 231 milionům korun, které kraj letos dostal od státu a ve dvou výzvách rozdělil mezi žadatele na tak zvané kotlíkové dotace, rozhodlo ministerstvo životního prostředí navýšit sumu o deset procent. Kraj už nebude vypisovat novou výzvu, peníze rozdělí žadatelům, na jejichž podané žádosti už v poslední výzvě nezbyly peníze a zůstali v zásobníku žádostí, řekla ČTK vedoucí oddělení mediální komunikace a marketingu krajského úřadu Šárka Stará.

Nově alokované peníze by měly být podle ní využity výhradně na podporu obnovitelných zdrojů energie, tedy na kotle na biomasu a na tepelná čerpadla. Na nový ekologický zdroj tepla získají žadatelé od státu díky dotaci EU nejvíce 85 procent nákladů, maximálně 150.000 Kč.

Podávání žádostí na kotlíkové dotace v první výzvě vyhlásil kraj 20. ledna a lidé se mohli hlásit do 31. března. Peníze byly vyčerpané 29. února. Druhou výzvu otevřel kraj na svých webových stránkách 19. září v 8:00. Alokovaných 73 milionů korun bylo žadateli naplněno už v 10:13, kdy se muselo podávání žádostí uzavřít. Otevřel se ale zásobník žádostí, které mají být využity, pokud by vypadl někdo z uspokojených žadatelů. V první výzvě uspělo 1283 žadatelů, v druhé výzvě bylo podáno 636 žádostí. "V současné době probíhá jejich kontrola," dodala Stará.

Zdroj: Tisková zpráva ČTK 2.1.2016

 

Datum uveřejnění: 30. prosince 2016
Poslední změna: 2. ledna 2017
Počet shlédnutí: 365


 
© 2001-2009, CZ Biom  -  České sdružení pro biomasu,  Opletalova 7/918, 111 44 Praha 1,   Tel.: 604 856 036,   E-mail: sekretariat@biom.cz
Webhosting/ webdesign / publikační systém TOOLKIT - Econnect
Treti ruka energieplus Česká peleta Ekologie, pasivní domy, solární energie, alternativní zdroje, zelené bydlení EnviWeb - portál pro ochranu a tvorbu životního prostředí Ekolist po drátě Portál Energetika Internetové energetické konzultační a poradenské středisko Lesnicko-dřevařský www server