EnglishRSSkontaktyčlenstvísitemapinzerce a reklama
Biom.cz
biomasa, biopaliva, bioplyn, pelety, kompostování a jejich využití

ZPRÁVY Z TISKU

Na konferenci CNG a LNG vystoupí Matthias Maedge

ČPS 23. února 2016 (Praha) – Tuto středu, 24. února, přijede do České republiky a vystoupí na konferenci Perspektivy rozvoje a využití CNG a LNG v dopravě Matthias Maedge, letos nově zvolený generální sekretář NGVA Europe. Asociace NGVA Europe má v současnosti 150 členů ze 40 zemí světa a jejím hlavním cílem je podpora využití zemního plynu a biomethanu jako pohonné hmoty v dopravě po celé Evropě. Mezi dalšími vystoupí na CNG/LNG konferenci náměstek ministerstva průmyslu a obchodu Eduard Muřický, Jaroslav Kepka z Ministerstva životního prostředí nebo Jan Bezděkovský z odboru strategie ministerstva dopravy. Konference je pořádána pod záštitou Ministerstva životního prostředí.

Mezinárodní konference NGV 2016 je největší mezinárodní konferencí a současně každoročně i největší akcí v ČR o stlačeném (CNG) a zkapalněném (LNG) plynu. Konferenci Českého plynárenského svazu zahájí v 9 hodin náměstek ministra průmyslu a obchodu Eduard Muřický spolu s generálním sekretářem  NGVA Europe Matthiasem Maedge a s výkonným ředitelem Českého plynárenského svazu (ČPS) Janem Rumlem. Významnými hosty konference budou i Jan Bezděkovský z odboru strategie ministerstva dopravy nebo Jaroslav Kepka z Ministerstva životního prostředí.

Program této jednodenní konference se skládá ze tří přednáškových bloků. O iniciativách, které v Německu během posledních 4 let významně přispěly k otevření a dalšímu rozvoji NGV trhu, bude hovořit Michael Schaarschmidt, vedoucí produktový manažer, Zukunft ERDGAS GmbH. Dalším hostem bude Jiří Šimek, místopředseda Rady ČPS a místopředseda představenstva E.ON Energie, který představí první LNG projekty v ČR. Účastníky bude zcela jistě zajímat i jak je to s realizací projektu CNG ve ŠKODA AUTO (Lenka Bočková, vedoucí Ekologické a pracovní ochrany ŠKODA Auto) nebo parkováním CNG vozidel v garážích (Petr Vomáčka, ÚAMK) a také podrobnosti a první zkušeností s požárem CNG autobusu (Stanislav Kopecký, HZS Plzeňského kraje). Konference ČPS se tak jako v loňském roce koná opět v Konferenčním centru CITY v Praze 4.

Mathias Maedge

NGVA Europe

Program konference 

Zdroj: Tisková zpráva Českého plynárenského svazu 23.2.2016

 

Datum uveřejnění: 23. února 2016
Poslední změna: 24. února 2016
Počet shlédnutí: 554


 
© 2001-2009, CZ Biom  -  České sdružení pro biomasu,  Opletalova 7/918, 111 44 Praha 1,   Tel.: 604 856 036,   E-mail: sekretariat@biom.cz
Webhosting/ webdesign / publikační systém TOOLKIT - Econnect
Treti ruka energieplus Česká peleta Ekologie, pasivní domy, solární energie, alternativní zdroje, zelené bydlení EnviWeb - portál pro ochranu a tvorbu životního prostředí Ekolist po drátě Portál Energetika Internetové energetické konzultační a poradenské středisko Lesnicko-dřevařský www server