EnglishRSSkontaktyčlenstvísitemapinzerce a reklama
Biom.cz
biomasa, biopaliva, bioplyn, pelety, kompostování a jejich využití

PROJEKTY

Listy cukrovarnické a řepařské

Spolupráce redakce CZ Biom a měsíčníku "Listy cukrovarnické a řepařské".

LISTY CUKROVARNICKÉ a ŘEPAŘSKÉ jsou odborný měsíčník zaměřený na pěstování cukrové řepy, výrobu cukru pro potravinářské i jiné využití a produkci etanolu. Obsahují vědecké články i kratší odborné příspěvky, zprávy o dění v oboru cukrovka-cukr-líh, ekonomické přehledy, informace o odborných akcích a publikacích i další sdělení.

LISTY CUKROVARNICKÉ a ŘEPAŘSKÉ jsou jedním z nejstarších odborných časopisů vycházejících u nás. První číslo Listů cukrovarnických vyšlo v říjnu 1882. Od té doby časopis vychází (s výjimkou úředního zákazu na konci 2. sv. války) nepřetržitě dodnes. Od roku 1992 jako odborný časopis pro i cukrovou řepu pod pozměněným názvem Listy cukrovarnické a řepařské. Od roku 2009 pak i pro lihovarnický obor ve spolupráci se Svazem lihovarů ČR.

Časopis je zařazen v řadě prestižních zahraničních citačních databází, mj. v Thomson Reuters/Web of Science, SCOPUS, Chemical Abstracts, Agrindex of Agris/FAO, Food Science and Technology Abstracts, Sugar Industry Abstracts (CAB International) a České zemědělské a potravinářské bibliografii (ÚZEI).

Distribuce je zajišťována výhradně formou předplatného, distribuci zajišťuje vydavatel. Všichni pěstitelé cukrové řepy v ČR mají zajištěno předplatné prostřednictvím Českomoravského cukrovarnického spolku a Svazu pěstitelů cukrovky ČR.

šéfredaktor: Ing. Blahoslav Marek, email: cukr-listy@centrum.cz, tel.: 223 000 365, mob.: 775 115 161

vydavatel: VUC Praha, a.s.

adresa redakce: U Jednoty 7, 142 00 Praha 4 Písnice

předplatné: ZDE

Obsah časopisu a plné texty článků:

 

 

V rámci projektu byly publikovány tyto články:


 
© 2001-2009, CZ Biom  -  České sdružení pro biomasu,  Opletalova 7/918, 111 44 Praha 1,   Tel.: 604 856 036,   E-mail: sekretariat@biom.cz
Webhosting/ webdesign / publikační systém TOOLKIT - Econnect
Treti ruka energieplus Česká peleta Ekologie, pasivní domy, solární energie, alternativní zdroje, zelené bydlení EnviWeb - portál pro ochranu a tvorbu životního prostředí Ekolist po drátě Portál Energetika Internetové energetické konzultační a poradenské středisko Lesnicko-dřevařský www server