EnglishRSSkontaktyčlenstvísitemapinzerce a reklama
Biom.cz
biomasa, biopaliva, bioplyn, pelety, kompostování a jejich využití

PROJEKTY

greenGain

greenGain je tříletý evropský projekt spuštěný v roce 2015, který hledá cesty jak zvýšit energetické využití biomasy pocházející z údržby veřejné zeleně.

Projekt greenGain hledá řešení, která by zvýšila využívání energie z biomasy vznikající z údržby veřejné zeleně, a to způsoby, které by byly v zájmu veřejnosti. Hlavními cílovými skupinami jsou regionální a lokální společníci, odpovědní za údržbové práce a za management zbytků biomasy v jejich území. Dále je zaměřen na poskytovatele služeb,včetně farmářů a vlastníků lesů, jejich asociace, nevládní organizace a energetické zprostředkovatele a spotřebitele.

Tříletý projekt, který odstartoval v lednu tohoto roku je podporován programem EU Horizon 2020, který se zabývá výzkumem a inovacemi v EU. Projekt je spojením partnerských společností a výzkumníků z Německa, Itálie, Španělska a České republiky. Vědci analyzují potenciální zdroje biomasy pocházející z údržby veřejné zeleně a různé technologie jejich zpracování. Dále popíše různé možné překážky a doporučení pro dotčené členy v EU.

https://greengain.eu/cs/

  
© 2001-2009, CZ Biom  -  České sdružení pro biomasu,  Opletalova 7/918, 111 44 Praha 1,   Tel.: 604 856 036,   E-mail: sekretariat@biom.cz
Webhosting/ webdesign / publikační systém TOOLKIT - Econnect
Treti ruka energieplus Česká peleta Ekologie, pasivní domy, solární energie, alternativní zdroje, zelené bydlení EnviWeb - portál pro ochranu a tvorbu životního prostředí Ekolist po drátě Portál Energetika Internetové energetické konzultační a poradenské středisko Lesnicko-dřevařský www server