EnglishRSSkontaktyčlenstvísitemapinzerce a reklama
Biom.cz
biomasa, biopaliva, bioplyn, pelety, kompostování a jejich využití

AKCE

Konference Chytré technologie pro energetickou soběstačnost domácností i firem

středa 22. března 2017 09:30 (Jihomoravský kraj, 0,- Kč)
Konference nabídne aktuální témata, která se týkají možností získání prostředků na financování projektů nových instalací obnovitelných zdrojů nebo energetických úspor pro domácnosti i firmy. Účastníci se budou moci inspirovat prostřednictvím příkladů dobré praxe. Jde například o realizované inovativní řešení tzv. hybridních solárních elektráren, pasivní kancelářskou budovu v Brně nebo inovativních vanadových baterií, které byly oceněny v rámci projektu Obnovitelné desetiletí. Zmíněny budou také aktuality z legislativní oblasti: pravidla pro provoz nových zdrojů i možné dopady vyplývající z ukončení notifikačního procesu podpory obnovitelných zdrojů Evropskou komisí.
Místo konání: Brno; BVV Brno, Kongresové centrum, Sál B
Pořádá: Aliance pro energetickou soběstačnost

Příloha: POZVÁNKA  [pdf - 541.1 kB]

Podrobnosti o akci: http://alies.cz/pozvanka-na-konferenci-chytre-technologie-pro-energetickou-sobestacnost-domacnosti-i-firem
Více informací o programu naleznete níže nebo v připojené pozvánce.

Prosíme o potvrzení účasti na info@alies.cz nebo přímo ve formuláři (odkaz) do 19. března 2017. Na základě došlé přihlášky Vám zašleme potvrzení o účasti a následně kód pro vygenerování vstupenky na veletrh Amper 2017.

Účast na konferenci je zdarma.

Mezi hlavní témata konference budou patřit:

Možnosti podpory a financování projektů obnovitelných zdrojů nebo energetických úspor

Hosté z řad domácností se dozví aktuální novinky o možnostech podpory pro rozvoj energeticky aktivních domácností – možnosti financování střešních solárních elektráren a akumulace energie pomocí Nové zelené úsporám. Zástupci firem a podniků budou moci načerpat informace o možnostech financování nových projektů obnovitelných zdrojů a energetických úspor v rámci operačních programů Ministerstva průmyslu a obchodu.

Legislativní trendy pro nové i stávající instalace obnovitelných zdrojů

Součástí konference jsou také klíčové body týkající se aktuální legislativy provozu a připojování nových instalací obnovitelných zdrojů a informace o možných dopadech vyplývajících z ukončení procesu notifikace podpory obnovitelných zdrojů v ČR Evropskou komisí.

Inspirace pro nové projekty

Zájemci o nové instalace se budou moci inspirovat ukázkami příkladů dobré praxe využití decentralizovaných, šetrných zdrojů energie. Jde například o realizované projekty hybridních fotovoltaických systémů, zkušenosti z provozu pasivní kancelářské budovy zásobované elektřinou ze solárních panelů a teplem z tepelných čerpadel nebo zkušenosti z instalací a financování nezávislých zdrojů v Austrálii

Inovace v akumulaci energie

Na inovace v energetice se zaměří část programu věnovaná představení inovativních řešení pro akumulaci energie, kterou navrhli studenti v rámci diplomových prací.

Hlavním organizátorem konference je Aliance pro energetickou soběstačnost. Konference proběhne pod záštitou Jana Vituly, náměstka hejtmana Jihomoravského kraje pro smart region a Martina Andera, náměstka primátora města Brna pro životní prostředí. Odbornou záštitu konferenci zajišťuje Solární asociace. Partnery konference jsou Photon Energy (zlatý), Solar Global (stříbrný), Doucha Šikola advokáti s. r. o. (stříbrný) a Renards s. r. o. (stříbrný). 

 

 

Datum uveřejnění: 2.3.2017
Poslední změna: 02.03.2017
Počet shlédnutí: 334


 
© 2001-2009, CZ Biom  -  České sdružení pro biomasu,  Opletalova 7/918, 111 44 Praha 1,   Tel.: 604 856 036,   E-mail: sekretariat@biom.cz
Webhosting/ webdesign / publikační systém TOOLKIT - Econnect
Treti ruka energieplus Česká peleta Ekologie, pasivní domy, solární energie, alternativní zdroje, zelené bydlení EnviWeb - portál pro ochranu a tvorbu životního prostředí Ekolist po drátě Portál Energetika Internetové energetické konzultační a poradenské středisko Lesnicko-dřevařský www server