EnglishRSSkontaktyčlenstvísitemapinzerce a reklama
Biom.cz
biomasa, biopaliva, bioplyn, pelety, kompostování a jejich využití

ZPRÁVY Z TISKU

U jordánského Ammánu vznikne ekologické město

Ammán 6. listopadu (ČTK) - Poblíž Ammánu se začne stavět ekologické město, které má odlehčit jordánské metropoli. Oznámila to jordánská vláda, podle níž výstavba začne v polovině příštího roku a dokončena bude v roce 2050.

Město vznikne asi 30 kilometrů východně od Ammánu, na trase vedoucí do Iráku a Saúdské Arábie.

Ammán má nyní asi čtyři miliony obyvatel. V nové aglomeraci bude dostupné bydlení i příležitosti k trávení volného času. Bude to "ekologické město postavené moderními technologiemi," uvádí se ve vládním prohlášení. Energeticky by mělo být založeno na obnovitelných zdrojích. Vláda chce odlehčit přelidněnému Ammánu a také městu Zarká, které leží severně od metropole a v němž žije 1,3 milionu lidí.

Investice pro novou aglomeraci budou pocházet ze soukromých i vládních zdrojů. O kolik peněz půjde, jordánská vláda neupřesnila, avšak doufá, že projekt vzbudí zájem investorů.

Jordánskou ekonomiku negativně ovlivňují konflikty v sousedním Iráku a Sýrii, odkud do království proudí tisíce uprchlíků. Podle vlády země od roku 2011, kdy začaly boje v Sýrii, vydala na pomoc uprchlíkům přes deset miliard dolarů (220 miliard Kč).

Zdroj: Tisková zpráva ČTK 9.11.2017

 

Datum uveřejnění: 6. listopadu 2017
Poslední změna: 9. listopadu 2017
Počet shlédnutí: 246


 
© 2001-2009, CZ Biom  -  České sdružení pro biomasu,  Opletalova 7/918, 111 44 Praha 1,   Tel.: 604 856 036,   E-mail: sekretariat@biom.cz
Webhosting/ webdesign / publikační systém TOOLKIT - Econnect
Treti ruka energieplus Česká peleta Ekologie, pasivní domy, solární energie, alternativní zdroje, zelené bydlení EnviWeb - portál pro ochranu a tvorbu životního prostředí Ekolist po drátě Portál Energetika Internetové energetické konzultační a poradenské středisko Lesnicko-dřevařský www server